Results for SCNC 2017

MO First Name Last Name # Skill Medal
NL Simon Ernst 03 Post-Secondary Precision Machining GOLD
QC Marc-André Audet 03 Post-Secondary Precision Machining SILVER
ON Daniel van Veen 03 Post-Secondary Precision Machining BRONZE
QC Sébastien Blanchard 03 Secondary Precision Machining GOLD
ON Keaton Rich 03 Secondary Precision Machining SILVER
AB Evan Arndt 03 Secondary Precision Machining BRONZE
AB Spencer Pelzer 04 Post-Secondary Mechatronics GOLD
AB Alexander Wilkinson 04 Post-Secondary Mechatronics GOLD
ON Mateusz Cwalinski 04 Post-Secondary Mechatronics SILVER
ON Bogdan Malynovkyy 04 Post-Secondary Mechatronics SILVER
QC Maxime Lapensée 04 Post-Secondary Mechatronics BRONZE
QC Xavier St-Pierre 04 Post-Secondary Mechatronics BRONZE
ON Derick Cheaney 05 Post-Secondary Mechanical CADD GOLD
NS Kyle Oickle 05 Post-Secondary Mechanical CADD SILVER
QC Mathieu Bernier 05 Post-Secondary Mechanical CADD BRONZE
AB Meagan Lee 05 Secondary Mechanical CADD GOLD
MB Geric Raval 05 Secondary Mechanical CADD SILVER
BC Robson Carrier 05 Secondary Mechanical CADD BRONZE
MB Dallas Duncombe 06 Post-Secondary CNC Machining GOLD
NS Brandon McCarthy 06 Post-Secondary CNC Machining SILVER
BC Mike Kalashnikoff 06 Post-Secondary CNC Machining BRONZE
NL Clint Gould 08 Post-Secondary IT Office Software Applications GOLD
ON Elizabeth Macovei 08 Post-Secondary IT Office Software Applications SILVER
AB Alicia Bergen 08 Post-Secondary IT Office Software Applications BRONZE
NL Ian Brake 08 Secondary IT Office Software Applications GOLD
AB Matthew MacDonald 08 Secondary IT Office Software Applications SILVER
PE Erin Chiasson 08 Secondary IT Office Software Applications BRONZE
SK Adam Sebastian 10 Post-Secondary Welding GOLD
ON Tim Deslauriers 10 Post-Secondary Welding SILVER
BC Benjamin Chenuz 10 Post-Secondary Welding BRONZE
AB Joel Moerman 10 Secondary Welding GOLD
SK Tyler Kraushaar 10 Secondary Welding SILVER
ON Joel Snider 10 Secondary Welding BRONZE
ON Colin Bailey 13 Post-Secondary Autobody Repair GOLD
NB Marc-André Benoit 13 Post-Secondary Autobody Repair SILVER
BC Andreas Roth 13 Post-Secondary Autobody Repair BRONZE
QC Gabriel Richer-Guinard 13 Secondary Autobody Repair GOLD
MB Martin Krutsch 13 Secondary Autobody Repair SILVER
BC Dan Danley 13 Secondary Autobody Repair BRONZE
QC Grégoire Michetti 14 Post-Secondary Aerospace Technology GOLD
MB Daniel Riege 14 Post-Secondary Aerospace Technology SILVER
AB Isaiah Struck 14 Post-Secondary Aerospace Technology BRONZE
NL Jason Maher 15 Post-Secondary Plumbing GOLD
AB Nathalie Roseberry 15 Post-Secondary Plumbing SILVER
NS Brendan Ashworth 15 Post-Secondary Plumbing BRONZE
MB Kelvin Michaud 16 Secondary Electronics GOLD
ON Nicholas Ierfino 16 Secondary Electronics SILVER
BC Joshua Childs 16 Secondary Electronics BRONZE
ON Haorui Zhang 17 Secondary Web Design and Development GOLD
AB Kyle Hennig 17 Secondary Web Design and Development SILVER
BC Wesley Chang 17 Secondary Web Design and Development BRONZE
ON Andre Viau 18 Post-Secondary Electrical Installations GOLD
YT Giuk Kim 18 Post-Secondary Electrical Installations SILVER
NU Kimberly Smith 18 Post-Secondary Electrical Installations BRONZE
MB Jose Inoc 18 Secondary Electrical Installations GOLD
QC Carl Perreault 18 Secondary Electrical Installations SILVER
BC Dallas Stevenson 18 Secondary Electrical Installations BRONZE
SK Justin Chapman 19 Post-Secondary Automation and Control GOLD
ON Maxime Marineau 19 Post-Secondary Automation and Control SILVER
AB Zach Kiselyk 19 Post-Secondary Automation and Control BRONZE
NB Ashley Bent 20 Post-Secondary Brick Masonry GOLD
MB Colin Breckman 20 Post-Secondary Brick Masonry SILVER
SK Lane Lay 20 Post-Secondary Brick Masonry BRONZE
ON David Leduc 23 Secondary Robotics GOLD
ON Pierre Leduc 23 Secondary Robotics GOLD
BC Ryley Holliday 23 Secondary Robotics SILVER
BC Thomas Keehn 23 Secondary Robotics SILVER
MB Bryce Parnetta 23 Secondary Robotics BRONZE
MB Mohit Patel 23 Secondary Robotics BRONZE
PE Carter Arsenault 24 Post-Secondary Cabinetmaking GOLD
BC Alvin Relleve 24 Post-Secondary Cabinetmaking SILVER
NS Luke Jackson 24 Post-Secondary Cabinetmaking BRONZE
BC Avery Bell 24 Secondary Cabinetmaking GOLD
AB Dawson Fisher 24 Secondary Cabinetmaking SILVER
PE Jacob Hood 24 Secondary Cabinetmaking BRONZE
ON Dan Ryan 26 Post-Secondary Carpentry GOLD
AB Niklas Bartsch 26 Post-Secondary Carpentry SILVER
SK Dallas Stadnyk 26 Post-Secondary Carpentry BRONZE
AB Joel Lewis 26 Secondary Carpentry GOLD
NS Justin Thornhill 26 Secondary Carpentry SILVER
ON Joshua Sidwell 26 Secondary Carpentry BRONZE
PE Mary Beth Perry 29 Post-Secondary Hairstyling GOLD
NB Michelle Gilbert 29 Post-Secondary Hairstyling SILVER
NS Ashley Waye 29 Post-Secondary Hairstyling BRONZE
ON Missy Archibald 29 Secondary Hairstyling GOLD
SK Cierra Naka 29 Secondary Hairstyling SILVER
BC Courtney Edwards 29 Secondary Hairstyling BRONZE
ON Rachel Kuepfer 30 Post-Secondary Aesthetics GOLD
SK Laurie Miller 30 Post-Secondary Aesthetics SILVER
QC Jessy Rodier 30 Post-Secondary Aesthetics BRONZE
QC Lisa Aernoudts 31 Secondary Fashion Technology GOLD
BC Kimberly Boucher 31 Secondary Fashion Technology SILVER
AB Melodie Peet 31 Secondary Fashion Technology BRONZE
BC Angela Wu 32 Post-Secondary Baking GOLD
QC Maxime Lelièvre 32 Post-Secondary Baking SILVER
PE Bria Amyot 32 Post-Secondary Baking BRONZE
NU Karis DeKwant 32 Secondary Baking GOLD
AB Hizaarah Rossenally 32 Secondary Baking SILVER
NS Zoe Bartel 32 Secondary Baking BRONZE
NB Pascal Doiron 33 Post-Secondary Automotive Service GOLD
ON Sam Todd 33 Post-Secondary Automotive Service SILVER
AB Dustin Gagnon 33 Post-Secondary Automotive Service BRONZE
AB Curtis Luchak 33 Secondary Automotive Service GOLD
QC Marc-Olivier Larouche 33 Secondary Automotive Service SILVER
SK Luc Gendreau 33 Secondary Automotive Service BRONZE
AB Jennifer Dore 34 Post-Secondary Cooking GOLD
ON Quentin Petkovich 34 Post-Secondary Cooking SILVER
NS Kyla Welton 34 Post-Secondary Cooking BRONZE
MB Elissa Polkowski 34 Secondary Cooking GOLD
AB Jacob Squirrell 34 Secondary Cooking SILVER
BC Siobhan Detkavich 34 Secondary Cooking BRONZE
NB Jaycobb Hooper 36 Post-Secondary Car Painting GOLD
AB Jarred Upshaw 36 Post-Secondary Car Painting SILVER
ON Catherine Mathewson 36 Post-Secondary Car Painting BRONZE
ON Matthew Norris 36 Secondary Car Painting GOLD
QC Myriam Bisson 36 Secondary Car Painting SILVER
AB Christopher Pittman 36 Secondary Car Painting BRONZE
AB Adrian Sinke 37 Post-Secondary Landscape Gardening GOLD
AB Raymond de Kok 37 Post-Secondary Landscape Gardening GOLD
QC Marie-Ève Brodeur 37 Post-Secondary Landscape Gardening SILVER
QC Vincent Pelchat 37 Post-Secondary Landscape Gardening SILVER
NS Diana Davidson 37 Post-Secondary Landscape Gardening BRONZE
NS Calum MacRae 37 Post-Secondary Landscape Gardening BRONZE
NS Zachary Walsh 38 Post-Secondary Refrigeration and Air Conditioning GOLD
BC Aliah Penner 38 Post-Secondary Refrigeration and Air Conditioning SILVER
MB Brad Hooper 38 Post-Secondary Refrigeration and Air Conditioning BRONZE
ON Charles-Antoine Brosseau 39 Post-Secondary IT/Network Systems Administration GOLD
NL Anthony Leonard 39 Post-Secondary IT/Network Systems Administration SILVER
BC Brendan Battersby 39 Post-Secondary IT/Network Systems Administration BRONZE
ON Emmanuel Mathi-Amorim 39 Secondary IT/Network Systems Administration GOLD
MB Raven Tiroy 39 Secondary IT/Network Systems Administration SILVER
NL Matthew Buckingham-Bishop 39 Secondary IT/Network Systems Administration BRONZE
SK Michaela Taylor-Becker 40 Post-Secondary Graphic Design GOLD
QC Félix Crépeau 40 Post-Secondary Graphic Design SILVER
NL Michaela Benoit 40 Post-Secondary Graphic Design BRONZE
QC Mélinda Poulin 40 Secondary Graphic Design GOLD
BC Joseph Thoong 40 Secondary Graphic Design SILVER
MB Bernal Delos Santos 40 Secondary Graphic Design BRONZE
MB Alain Lanouette 43 Post-Secondary Sheet Metal Work GOLD
AB Gavyn Dame 43 Post-Secondary Sheet Metal Work SILVER
ON Owen Fryer 43 Post-Secondary Sheet Metal Work BRONZE
BC Kyle Horne 50 Post-Secondary Steamfitter-Pipefitter GOLD
NB Justin McGrath 50 Post-Secondary Steamfitter-Pipefitter SILVER
MB Nikki Furlong 50 Post-Secondary Steamfitter-Pipefitter BRONZE
QC Alex Gauthier 51 Post-Secondary Industrial Mechanic/Millwright GOLD
ON Matthew Gregoroff 51 Post-Secondary Industrial Mechanic/Millwright SILVER
NB Ben Hill 51 Post-Secondary Industrial Mechanic/Millwright BRONZE
NL Sara Kennedy 52 Post-Secondary Architectural Technology and Design GOLD
ON Matthew Shaw 52 Post-Secondary Architectural Technology and Design SILVER
SK Kolten Altrogge 52 Post-Secondary Architectural Technology and Design BRONZE
BC Michaela Sapielak 52 Secondary Architectural Technology and Design GOLD
SK Kendra Senchuk 52 Secondary Architectural Technology and Design SILVER
ON Sofia Tapia 52 Secondary Architectural Technology and Design BRONZE
NB Danic Ruest 53 Post-Secondary Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
ON Gerrit Den Ouden 53 Post-Secondary Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
MB Chase Munsters 53 Post-Secondary Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
ON Declan Mowle 53 Secondary Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
AB Jason Cote 53 Secondary Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
SK Orrie Babichuk 53 Secondary Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
MB Margaret Gehman 54 Post-Secondary Photography GOLD
ON Dalton Mancuso 54 Post-Secondary Photography SILVER
QC Isabelle Poerani Fateata Thery 54 Post-Secondary Photography BRONZE
QC Andréanne Meilleur 54 Secondary Photography GOLD
SK Cassie Jones 54 Secondary Photography SILVER
AB Qifan Zou 54 Secondary Photography BRONZE
BC Baneet BRaich 82 Secondary Video Production GOLD
BC Jo-Raul Farley 82 Secondary Video Production GOLD
ON Richard La 82 Secondary Video Production SILVER
ON Jahmar Wright 82 Secondary Video Production SILVER
SK Darrian Desjarlais 82 Secondary Video Production BRONZE
SK Morgan Fleury 82 Secondary Video Production BRONZE
SK Minha Butt 83 Secondary Job Search GOLD
BC Anastasia Peters 83 Secondary Job Search SILVER
NS Marina Turbide 83 Secondary Job Search BRONZE
ON Shahzaib Asher 84 Secondary Job Skill Demonstration GOLD
MB Emily Villanueva 84 Secondary Job Skill Demonstration SILVER
NU Shia Strowbridge 84 Secondary Job Skill Demonstration BRONZE
AB Benjamin Plathan 85 Secondary Public Speaking GOLD
PE Fionna Steele 85 Secondary Public Speaking SILVER
NB Camille Morais-Savoie 85 Secondary Public Speaking BRONZE
ON Emma Mahon 87 Secondary 3D Character Computer Animation GOLD
ON Michael Pereira 87 Secondary 3D Character Computer Animation GOLD
AB Jasmine Men 87 Secondary 3D Character Computer Animation SILVER
AB Liam Shaw 87 Secondary 3D Character Computer Animation SILVER
MB Madlen Bowen 87 Secondary 3D Character Computer Animation BRONZE
MB Travis Schreibmaier 87 Secondary 3D Character Computer Animation BRONZE
ON Aiken Chau 88 Secondary 2D Character Computer Animation GOLD
ON Hannah Clemente 88 Secondary 2D Character Computer Animation GOLD
NL Chelsie Cake 88 Secondary 2D Character Computer Animation SILVER
NL Breanna Tilley 88 Secondary 2D Character Computer Animation SILVER
MB Vitina Shannacappo 88 Secondary 2D Character Computer Animation BRONZE
MB Denice Villenueva 88 Secondary 2D Character Computer Animation BRONZE
ON Jade Ritter 92 Secondary Workplace Safety GOLD
NL Megan Coles 92 Secondary Workplace Safety SILVER
PE Jack MacPhail 92 Secondary Workplace Safety BRONZE
QC Jack Dupuis 94 Post-Secondary Heavy Equipment Service GOLD
BC Clayton Steinbach 94 Post-Secondary Heavy Equipment Service SILVER
ON Harry Mott 94 Post-Secondary Heavy Equipment Service BRONZE
NB Cliff Bennett D1 Post-Secondary Sprinkler Systems GOLD
ON Christian Pierog D1 Post-Secondary Sprinkler Systems SILVER
NL Lindsay Oliver D1 Post-Secondary Sprinkler Systems BRONZE