Results for SCNC 2017

MO First Name Last Name # Skill Medal
NL Simon Ernst 03PS Precision Machining GOLD
QC Marc-André Audet 03PS Precision Machining SILVER
ON Daniel van Veen 03PS Precision Machining BRONZE
QC Sébastien Blanchard 03S Precision Machining GOLD
ON Keaton Rich 03S Precision Machining SILVER
AB Evan Arndt 03S Precision Machining BRONZE
AB Spencer Pelzer 04PS Mechatronics GOLD
AB Alexander Wilkinson 04PS Mechatronics GOLD
ON Mateusz Cwalinski 04PS Mechatronics SILVER
ON Bogdan Malynovkyy 04PS Mechatronics SILVER
QC Maxime Lapensée 04PS Mechatronics BRONZE
QC Xavier St-Pierre 04PS Mechatronics BRONZE
ON Derick Cheaney 05PS Mechanical CADD GOLD
NS Kyle Oickle 05PS Mechanical CADD SILVER
QC Mathieu Bernier 05PS Mechanical CADD BRONZE
AB Meagan Lee 05S Mechanical CADD GOLD
MB Geric Raval 05S Mechanical CADD SILVER
BC Robson Carrier 05S Mechanical CADD BRONZE
MB Dallas Duncombe 06PS CNC Machining GOLD
NS Brandon McCarthy 06PS CNC Machining SILVER
BC Mike Kalashnikoff 06PS CNC Machining BRONZE
NL Clint Gould 08PS IT Office Software Applications GOLD
ON Elizabeth Macovei 08PS IT Office Software Applications SILVER
AB Alicia Bergen 08PS IT Office Software Applications BRONZE
NL Ian Brake 08S IT Office Software Applications GOLD
AB Matthew MacDonald 08S IT Office Software Applications SILVER
PE Erin Chiasson 08S IT Office Software Applications BRONZE
SK Adam Sebastian 10PS Welding GOLD
ON Tim Deslauriers 10PS Welding SILVER
BC Benjamin Chenuz 10PS Welding BRONZE
AB Joel Moerman 10S Welding GOLD
SK Tyler Kraushaar 10S Welding SILVER
ON Joel Snider 10S Welding BRONZE
ON Colin Bailey 13PS Autobody Repair GOLD
NB Marc-André Benoit 13PS Autobody Repair SILVER
BC Andreas Roth 13PS Autobody Repair BRONZE
QC Gabriel Richer-Guinard 13S Autobody Repair GOLD
MB Martin Krutsch 13S Autobody Repair SILVER
BC Dan Danley 13S Autobody Repair BRONZE
QC Grégoire Michetti 14PS Aerospace Technology GOLD
MB Daniel Riege 14PS Aerospace Technology SILVER
AB Isaiah Struck 14PS Aerospace Technology BRONZE
NL Jason Maher 15PS Plumbing GOLD
AB Nathalie Roseberry 15PS Plumbing SILVER
NS Brendan Ashworth 15PS Plumbing BRONZE
MB Kelvin Michaud 16S Electronics GOLD
ON Nicholas Ierfino 16S Electronics SILVER
BC Joshua Childs 16S Electronics BRONZE
ON Haorui Zhang 17S Web Design and Development GOLD
AB Kyle Hennig 17S Web Design and Development SILVER
BC Wesley Chang 17S Web Design and Development BRONZE
ON Andre Viau 18PS Electrical Installations GOLD
YT Giuk Kim 18PS Electrical Installations SILVER
NU Kimberly Smith 18PS Electrical Installations BRONZE
MB Jose Inoc 18S Electrical Installations GOLD
QC Carl Perreault 18S Electrical Installations SILVER
BC Dallas Stevenson 18S Electrical Installations BRONZE
SK Justin Chapman 19PS Automation and Control GOLD
ON Maxime Marineau 19PS Automation and Control SILVER
AB Zach Kiselyk 19PS Automation and Control BRONZE
NB Ashley Bent 20PS Brick Masonry GOLD
MB Colin Breckman 20PS Brick Masonry SILVER
SK Lane Lay 20PS Brick Masonry BRONZE
ON David Leduc 23S Robotics GOLD
ON Pierre Leduc 23S Robotics GOLD
BC Ryley Holliday 23S Robotics SILVER
BC Thomas Keehn 23S Robotics SILVER
MB Bryce Parnetta 23S Robotics BRONZE
MB Mohit Patel 23S Robotics BRONZE
PE Carter Arsenault 24PS Cabinetmaking GOLD
BC Alvin Relleve 24PS Cabinetmaking SILVER
NS Luke Jackson 24PS Cabinetmaking BRONZE
BC Avery Bell 24S Cabinetmaking GOLD
AB Dawson Fisher 24S Cabinetmaking SILVER
PE Jacob Hood 24S Cabinetmaking BRONZE
ON Dan Ryan 26PS Carpentry GOLD
AB Niklas Bartsch 26PS Carpentry SILVER
SK Dallas Stadnyk 26PS Carpentry BRONZE
AB Joel Lewis 26S Carpentry GOLD
NS Justin Thornhill 26S Carpentry SILVER
ON Joshua Sidwell 26S Carpentry BRONZE
PE Mary Beth Perry 29PS Hairstyling GOLD
NB Michelle Gilbert 29PS Hairstyling SILVER
NS Ashley Waye 29PS Hairstyling BRONZE
ON Missy Archibald 29S Hairstyling GOLD
SK Cierra Naka 29S Hairstyling SILVER
BC Courtney Edwards 29S Hairstyling BRONZE
ON Rachel Kuepfer 30PS Aesthetics GOLD
SK Laurie Miller 30PS Aesthetics SILVER
QC Jessy Rodier 30PS Aesthetics BRONZE
QC Lisa Aernoudts 31S Fashion Technology GOLD
BC Kimberly Boucher 31S Fashion Technology SILVER
AB Melodie Peet 31S Fashion Technology BRONZE
BC Angela Wu 32PS Baking GOLD
QC Maxime Lelièvre 32PS Baking SILVER
PE Bria Amyot 32PS Baking BRONZE
NU Karis DeKwant 32S Baking GOLD
AB Hizaarah Rossenally 32S Baking SILVER
NS Zoe Bartel 32S Baking BRONZE
NB Pascal Doiron 33PS Automotive Service GOLD
ON Sam Todd 33PS Automotive Service SILVER
AB Dustin Gagnon 33PS Automotive Service BRONZE
AB Curtis Luchak 33S Automotive Service GOLD
QC Marc-Olivier Larouche 33S Automotive Service SILVER
SK Luc Gendreau 33S Automotive Service BRONZE
AB Jennifer Dore 34PS Cooking GOLD
ON Quentin Petkovich 34PS Cooking SILVER
NS Kyla Welton 34PS Cooking BRONZE
MB Elissa Polkowski 34S Cooking GOLD
AB Jacob Squirrell 34S Cooking SILVER
BC Siobhan Detkavich 34S Cooking BRONZE
NB Jaycobb Hooper 36PS Car Painting GOLD
AB Jarred Upshaw 36PS Car Painting SILVER
ON Catherine Mathewson 36PS Car Painting BRONZE
ON Matthew Norris 36S Car Painting GOLD
QC Myriam Bisson 36S Car Painting SILVER
AB Christopher Pittman 36S Car Painting BRONZE
AB Adrian Sinke 37PS Landscape Gardening GOLD
AB Raymond de Kok 37PS Landscape Gardening GOLD
QC Marie-Ève Brodeur 37PS Landscape Gardening SILVER
QC Vincent Pelchat 37PS Landscape Gardening SILVER
NS Diana Davidson 37PS Landscape Gardening BRONZE
NS Calum MacRae 37PS Landscape Gardening BRONZE
NS Zachary Walsh 38PS Refrigeration and Air Conditioning GOLD
BC Aliah Penner 38PS Refrigeration and Air Conditioning SILVER
MB Brad Hooper 38PS Refrigeration and Air Conditioning BRONZE
ON Charles-Antoine Brosseau 39PS IT/Network Systems Administration GOLD
NL Anthony Leonard 39PS IT/Network Systems Administration SILVER
BC Brendan Battersby 39PS IT/Network Systems Administration BRONZE
ON Emmanuel Mathi-Amorim 39S IT/Network Systems Administration GOLD
MB Raven Tiroy 39S IT/Network Systems Administration SILVER
NL Matthew Buckingham-Bishop 39S IT/Network Systems Administration BRONZE
SK Michaela Taylor-Becker 40PS Graphic Design GOLD
QC Félix Crépeau 40PS Graphic Design SILVER
NL Michaela Benoit 40PS Graphic Design BRONZE
QC Mélinda Poulin 40S Graphic Design GOLD
BC Joseph Thoong 40S Graphic Design SILVER
MB Bernal Delos Santos 40S Graphic Design BRONZE
MB Alain Lanouette 43PS Sheet Metal Work GOLD
AB Gavyn Dame 43PS Sheet Metal Work SILVER
ON Owen Fryer 43PS Sheet Metal Work BRONZE
BC Kyle Horne 50PS Steamfitter-Pipefitter GOLD
NB Justin McGrath 50PS Steamfitter-Pipefitter SILVER
MB Nikki Furlong 50PS Steamfitter-Pipefitter BRONZE
QC Alex Gauthier 51PS Industrial Mechanic/Millwright GOLD
ON Matthew Gregoroff 51PS Industrial Mechanic/Millwright SILVER
NB Ben Hill 51PS Industrial Mechanic/Millwright BRONZE
NL Sara Kennedy 52PS Architectural Technology and Design GOLD
ON Matthew Shaw 52PS Architectural Technology and Design SILVER
SK Kolten Altrogge 52PS Architectural Technology and Design BRONZE
BC Michaela Sapielak 52S Architectural Technology and Design GOLD
SK Kendra Senchuk 52S Architectural Technology and Design SILVER
ON Sofia Tapia 52S Architectural Technology and Design BRONZE
NB Danic Ruest 53PS Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
ON Gerrit Den Ouden 53PS Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
MB Chase Munsters 53PS Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
ON Declan Mowle 53S Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
AB Jason Cote 53S Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
SK Orrie Babichuk 53S Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
MB Margaret Gehman 54PS Photography GOLD
ON Dalton Mancuso 54PS Photography SILVER
QC Isabelle Poerani Fateata Thery 54PS Photography BRONZE
QC Andréanne Meilleur 54S Photography GOLD
SK Cassie Jones 54S Photography SILVER
AB Qifan Zou 54S Photography BRONZE
BC Baneet BRaich 82S Video Production GOLD
BC Jo-Raul Farley 82S Video Production GOLD
ON Richard La 82S Video Production SILVER
ON Jahmar Wright 82S Video Production SILVER
SK Darrian Desjarlais 82S Video Production BRONZE
SK Morgan Fleury 82S Video Production BRONZE
SK Minha Butt 83S Job Search GOLD
BC Anastasia Peters 83S Job Search SILVER
NS Marina Turbide 83S Job Search BRONZE
ON Shahzaib Asher 84S Job Skill Demonstration GOLD
MB Emily Villanueva 84S Job Skill Demonstration SILVER
NU Shia Strowbridge 84S Job Skill Demonstration BRONZE
AB Benjamin Plathan 85S Public Speaking GOLD
PE Fionna Steele 85S Public Speaking SILVER
NB Camille Morais-Savoie 85S Public Speaking BRONZE
ON Emma Mahon 87S 3D Character Computer Animation GOLD
ON Michael Pereira 87S 3D Character Computer Animation GOLD
AB Jasmine Men 87S 3D Character Computer Animation SILVER
AB Liam Shaw 87S 3D Character Computer Animation SILVER
MB Madlen Bowen 87S 3D Character Computer Animation BRONZE
MB Travis Schreibmaier 87S 3D Character Computer Animation BRONZE
ON Aiken Chau 88S 2D Character Computer Animation GOLD
ON Hannah Clemente 88S 2D Character Computer Animation GOLD
NL Chelsie Cake 88S 2D Character Computer Animation SILVER
NL Breanna Tilley 88S 2D Character Computer Animation SILVER
MB Vitina Shannacappo 88S 2D Character Computer Animation BRONZE
MB Denice Villenueva 88S 2D Character Computer Animation BRONZE
ON Jade Ritter 92S Workplace Safety GOLD
NL Megan Coles 92S Workplace Safety SILVER
PE Jack MacPhail 92S Workplace Safety BRONZE
QC Jack Dupuis 94PS Heavy Equipment Service GOLD
BC Clayton Steinbach 94PS Heavy Equipment Service SILVER
ON Harry Mott 94PS Heavy Equipment Service BRONZE
NB Cliff Bennett D1PS Sprinkler Systems GOLD
ON Christian Pierog D1PS Sprinkler Systems SILVER
NL Lindsay Oliver D1PS Sprinkler Systems BRONZE