Results for SCNC 2016

MO First Name Last Name # Skill Medal
QC Jaclyn Bérubé 03PS Precision Machining GOLD
NB Sam Esson 03PS Precision Machining SILVER
ON Kacper Lasecki 03PS Precision Machining BRONZE
ON David Garrett 03S Precision Machining GOLD
QC Jérémi Labarre 03S Precision Machining SILVER
SK Chase Seale 03S Precision Machining BRONZE
ON Avery Bird 04PS Mechatronics GOLD
ON Theodor Willert 04PS Mechatronics GOLD
QC Francis Moisan 04PS Mechatronics SILVER
QC Jérémy Ménard 04PS Mechatronics SILVER
AB Spencer Pelzer 04PS Mechatronics BRONZE
AB Ghester Soriano 04PS Mechatronics BRONZE
YT David Lister 05PS Mechanical CADD GOLD
QC Gary Hong 05PS Mechanical CADD SILVER
SK Nathan Honsberger 05PS Mechanical CADD BRONZE
ON Alex DiPaola 05S Mechanical CADD GOLD
YT Leif Blake 05S Mechanical CADD SILVER
SK Amber Hammermeister 05S Mechanical CADD BRONZE
ON Jonathan Adair 06PS CNC Machining GOLD
MB Silas Meeches 06PS CNC Machining SILVER
BC Asheeshpal Jagdeo 06PS CNC Machining BRONZE
NL Katherine Gallant 08PS IT – Software Solutions for Business GOLD
ON Christina Loder 08PS IT – Software Solutions for Business SILVER
NB Stephanie MacLean 08PS IT – Software Solutions for Business BRONZE
MB Casey Lambert 08S IT – Software Solutions for Business GOLD
AB Taylor Fielder 08S IT – Software Solutions for Business SILVER
NL Ian Brake 08S IT – Software Solutions for Business BRONZE
BC Andrew Christensen 10PS Welding GOLD
NB Calvin Getchell 10PS Welding SILVER
PE Bloyce Walfield 10PS Welding BRONZE
SK Dallas Schutz 10S Welding GOLD
QC Michael Malo – Tétreault 10S Welding SILVER
NT Reiner Garcia 10S Welding BRONZE
NL Brandon Drover 13PS Autobody Repair GOLD
MB Johan Wiebe 13PS Autobody Repair SILVER
BC Roeloph Clemens 13PS Autobody Repair BRONZE
QC Alex Fortier 13S Autobody Repair GOLD
MB Kevin Messerschmidt 13S Autobody Repair SILVER
BC Braedon Thiffeault 13S Autobody Repair BRONZE
AB Alexandre Sidorchuk 14PS Aerospace Technology GOLD
NS Steven Vanderkooy 14PS Aerospace Technology SILVER
ON James Mosco 14PS Aerospace Technology BRONZE
ON David Kingsberry 15PS Plumbing GOLD
AB Justin Fisher 15PS Plumbing SILVER
BC Paul Protasovitski 15PS Plumbing BRONZE
BC Zachary Andrews 16PS Electronics GOLD
ON Peter Andrews 16PS Electronics SILVER
NL Daniel Thorne 16PS Electronics BRONZE
BC Judd Foster 16S Electronics GOLD
ON Gobi Yogarajah 16S Electronics SILVER
MB Kelvin Michaud 16S Electronics BRONZE
SK Jun Zheng 17S Web Site Development GOLD
BC Matthew Black 17S Web Site Development SILVER/ ARGENT
ON Yaman Abuibaid 17S Web Site Development BRONZE
NB Joey Bard 18PS Electrical Installations GOLD
SK Daniel Nelson 18PS Electrical Installations SILVER
ON Christoph Boker 18PS Electrical Installations BRONZE
BC Jatinder Dhaliwal 18S Electrical Installations GOLD
QC Alexandre Duval 18S Electrical Installations SILVER
ON Wade Raymond 18S Electrical Installations BRONZE
AB Ryley LaFrance 19PS Automation and Control GOLD
BC Mark Francis 19PS Automation and Control SILVER
QC Maxime Savard 19PS Automation and Control BRONZE
NB Pascal Marquis 20PS Brick Masonry GOLD
QC Pierre – Olivier Desmarais 20PS Brick Masonry SILVER
MB Peter Morran 20PS Brick Masonry BRONZE
SK Brock Chiasson 23S Robotics GOLD
SK Sean Furber 23S Robotics GOLD
SK Brett Guenther 23S Robotics GOLD
SK James Thiessen 23S Robotics GOLD
ON Joseph Chung 23S Robotics SILVER
ON Matthew Giorno 23S Robotics SILVER
ON Dariusz Kulpinski 23S Robotics SILVER
ON Meghan Macias 23S Robotics SILVER
BC Connor Dickeson 23S Robotics BRONZE
BC Ryley Holliday 23S Robotics BRONZE
BC Thomas Keehn 23S Robotics BRONZE
BC Traycer Walker 23S Robotics BRONZE
AB Scott Dombowsky-Oneski 24PS Cabinetmaking GOLD
MB Bonnie Gillrie 24PS Cabinetmaking SILVER
NT Robert Warren 24PS Cabinetmaking BRONZE
MB Daniel Birkle 24S Cabinetmaking GOLD
SK John McEwen 24S Cabinetmaking SILVER
BC Avery Bell 24S Cabinetmaking BRONZE
NL Michael Newhook 26PS Carpentry GOLD
MB Jordon Enns 26PS Carpentry SILVER
SK Stewart Simpson 26PS Carpentry BRONZE
BC Jake Schuttinga 26S Carpentry GOLD
QC Nicolas Fortin 26S Carpentry SILVER
ON Justin Schulz 26S Carpentry BRONZE
QC Sara Drainville 29PS Hairstyling GOLD
PE Mary Beth Perry 29PS Hairstyling SILVER
SK Kiana Stepp 29PS Hairstyling BRONZE
QC Audray Lussier 29S Hairstyling GOLD
ON Julia Pharoah 29S Hairstyling SILVER
SK Cierra Naka 29S Hairstyling BRONZE
ON Anne Matiowsky 30PS Aesthetics GOLD
QC Kathia Laflamme 30PS Aesthetics SILVER
MB Shelby Durand 30PS Aesthetics BRONZE
QC Gabriel Leblanc 31S Fashion Technology GOLD
BC Coco Yu 31S Fashion Technology SILVER
ON Katharina Kuntz 31S Fashion Technology BRONZE
NS Kristin Moen 32PS Baking GOLD
PE Kaitlyn Nixon 32PS Baking SILVER
QC Daphné Héroux 32PS Baking BRONZE
NS Zoë Bartel 32S Baking GOLD
BC Angela Wu 32S Baking SILVER
QC Mylène Sirois 32S Baking BRONZE
ON Seaton Crawford 33PS Automotive Service GOLD
BC Aaron Schmidt 33PS Automotive Service SILVER
AB Aaron Taves 33PS Automotive Service BRONZE
QC Charles – Antoine Veilleux 33S Automotive Service GOLD
ON Taylor McGinnis 33S Automotive Service SILVER
AB Jordan Wesenberg 33S Automotive Service BRONZE
NS Kyla Welton 34PS Cooking GOLD
AB Victoria Hislop 34PS Cooking SILVER
ON Jeong ung Choi 34PS Cooking BRONZE
QC Keiven Barde 34S Cooking GOLD
ON Caitlyn Gill 34S Cooking SILVER
NS Lucas Hum 34S Cooking BRONZE
MB Ashley Weber 36PS Car Painting GOLD
ON Brodie Gibson 36PS Car Painting SILVER
NB Gheorghe Apopei 36PS Car Painting BRONZE
QC Dave Mercier 36S Car Painting GOLD
ON Conrad Proszowski 36S Car Painting SILVER
BC Julian Walsh 36S Car Painting BRONZE
QC Brandon Di Sabato 37PS Landscape Gardening GOLD
QC Marilou Morin 37PS Landscape Gardening GOLD
AB Paul Kerpel 37PS Landscape Gardening SILVER
AB William Lloyd 37PS Landscape Gardening SILVER
BC Claire MacLean 37PS Landscape Gardening BRONZE
BC Dan Strain 37PS Landscape Gardening BRONZE
NB Jason Bonnell 38PS Refrigeration and Air Conditioning GOLD
AB Ryan Matsuba 38PS Refrigeration and Air Conditioning SILVER
MB Brendan Luff 38PS Refrigeration and Air Conditioning BRONZE
QC Kevin Couderc – Dubois 39PS IT – Network Systems Administration GOLD
ON Benoit Lambert 39PS IT – Network Systems Administration SILVER
BC Andrew Mueller 39PS IT – Network Systems Administration BRONZE
BC Calvin Leung 39S IT – Network Systems Administration GOLD
NL Matthew Buckingham – Bishop 39S IT – Network Systems Administration SILVER
AB Mehrshad Sahebsara 39S IT – Network Systems Administration BRONZE
SK Kyla Henry 40PS Graphic Design GOLD
NS Dylan Langille 40PS Graphic Design SILVER
BC Chloe Stark 40PS Graphic Design BRONZE
QC Mégane Daigneault 40S Graphic Design GOLD
MB Eula Odulio 40S Graphic Design SILVER
SK Allison Yao 40S Graphic Design BRONZE
BC Matthew Hamm 43PS Sheet Metal Work GOLD
YT Logan Dupont 43PS Sheet Metal Work SILVER
MB Tyson Reimer 43PS Sheet Metal Work BRONZE
ON Mike Haefele 50PS Steamfitter – Pipefitter GOLD
NB Daniel Desrosiers 50PS Steamfitter – Pipefitter SILVER
SK Dylan Magdalin 50PS Steamfitter – Pipefitter BRONZE
BC Mark Gauvin 51PS Industrial Mechanic / Millwright GOLD
MB Travis Skorupski 51PS Industrial Mechanic / Millwright SILVER
AB Deanna Reynolds 51PS Industrial Mechanic / Millwright BRONZE
ON Ryan Zantinge 52PS Architectural Technology & Design GOLD
SK Brandon Schatz 52PS Architectural Technology & Design SILVER
NL William Paul 52PS Architectural Technology & Design BRONZE
MB Angelee Obtial 52S Architectural Technology & Design GOLD
QC Marie – Lou Beaumier 52S Architectural Technology & Design SILVER
SK Shelby Tytlandsvik 52S Architectural Technology & Design BRONZE
QC Jordan Provost 53S Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
ON Declan Mowle 53S Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
MB Leonard Heinrichs 53S Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
ON Jason Haywood 54S Photography GOLD
QC Derek Gros – Louis 54S Photography SILVER
NL Amber Hyde 54S Photography BRONZE
NS Meagan Brown 82S TV / Video Production GOLD
NS Levi Marshall 82S TV / Video Production GOLD
MB Darren Place 82S TV / Video Production SILVER
MB Benton Sookram 82S TV / Video Production SILVER
BC Jacob Harris 82S TV / Video Production BRONZE
BC Michael Marr 82S TV / Video Production BRONZE
NL Haley Moriarity 83S Job Search GOLD
NS Jessie Daley 83S Job Search SILVER
SK Minha Butt 83S Job Search BRONZE
NU Matilda Pinksen 84S Job Skill Demonstration GOLD
ON Dalton Bird 84S Job Skill Demonstration SILVER
SK Gintare Cemerkaite 84S Job Skill Demonstration BRONZE
NL Mackenzie Collins 85S Public Speaking GOLD
SK Vaidehee Lanke 85S Public Speaking SILVER
NU Chidinma Umenwofor – Nweze 85S Public Speaking BRONZE
ON Brandon Johnson 87S 3D Character Computer Animation GOLD
ON Seth Savarino 87S 3D Character Computer Animation GOLD
BC Kurtis Mar 87S 3D Character Computer Animation SILVER
BC Brendan McDougall 87S 3D Character Computer Animation SILVER
SK Kaden Ward 87S 3D Character Computer Animation BRONZE
BC Ashley Lewko 88S 2D Character Computer Animation GOLD
BC Ryan White 88S 2D Character Computer Animation GOLD
AB Enlik Kildibekova 88S 2D Character Computer Animation SILVER
AB Shae McMullin 88S 2D Character Computer Animation SILVER
ON Samuel Batterbury 88S 2D Character Computer Animation BRONZE
ON Alaine Baybayan 88S 2D Character Computer Animation BRONZE
NL Megan Coles 92S Workplace Safety GOLD
ON Jade Ritter 92S Workplace Safety SILVER
NB James Reid 92S Workplace Safety BRONZE
NL Jason Harnum 94PS Heavy Equipment Service GOLD
BC Jan Vogler 94PS Heavy Equipment Service SILVER
AB Tanner Tendler 94PS Heavy Equipment Service BRONZE
ON Justin Crawford D1PS Sprinkler Systems GOLD
BC Colin Hosokawa D1PS Sprinkler Systems SILVER
NS Graham Bona D1PS Sprinkler Systems BRONZE