Results for SCNC 2015

Member First Name Last Name Skill Number Skill Name Rank
SK Phillip Beug 03PS PSEC Precision Machining 1
MB Patrick Unruh 03PS PSEC Precision Machining 2
NS Cory Mailman 03PS PSEC Precision Machining 3
QC Catherine Gagnon – Côté 03S SEC Precision Machining 1
AB Jorn Peeters 03S SEC Precision Machining 2
MB Johannes Kister 03S SEC Precision Machining 3
ON Avery Bird 04PS PSEC Mechatronics 1
ON Theodor Willert 04PS PSEC Mechatronics
NS Stewart Green 04PS PSEC Mechatronics 2
NS Daniel Levesque 04PS PSEC Mechatronics
AB Scott Elliott 04PS PSEC Mechatronics 3
AB Lucas Killin 04PS PSEC Mechatronics
YT David Lister 05PS PSEC Mechanical CADD 1
NS Michael Simms 05PS PSEC Mechanical CADD 2
QC Ka Chun Tam 05PS PSEC Mechanical CADD 3
MB Justin Buhr 05S SEC Mechanical CADD 1
AB Ryan van Drecht 05S SEC Mechanical CADD 2
ON Alex DiPaola 05S SEC Mechanical CADD 3
NS Jake Langley 06PS PSEC CNC Machining 1
PE Evan Sherren 06PS PSEC CNC Machining 2
ON Alexandar Bozinovski 06PS PSEC CNC Machining 3
NS Nikita Roberts 08PS PSEC IT Software Solutions for Business 1
MB Stephanie Kelbert 08PS PSEC IT Software Solutions for Business 2
ON Christina Loder 08PS PSEC IT Software Solutions for Business 3
MB Zackarie Harder 08S SEC IT Software Solutions for Business 1
ON Jonathan Herrera 08S SEC IT Software Solutions for Business 2
AB Taylor Fielder 08S SEC IT Software Solutions for Business 3
AB Calum Harbidge 10PS PSEC Welding 1
ON Donald Cochrane 10PS PSEC Welding 2
NS Roland Thibodeau 10PS PSEC Welding 3
ON Elijah Schonewille 10S SEC Welding 1
AB John Urbano 10S SEC Welding 2
SK Nicholas Sylvester 10S SEC Welding 3
NL Brandon Drover 13PS PSEC Autobody 1
BC Bhupinder Singh Brar 13PS PSEC Autobody 2
AB Garrett Walsh 13PS PSEC Autobody 3
MB Devin Boger 13S SEC Autobody 1
AB Brett Thompson 13S SEC Autobody 2
BC Jason Sherle 13S SEC Autobody 3
SK Arlin Stadnyk 14PS Aerospace Technology 1
NS Steve Andrews 14PS Aerospace Technology 2
ON Colin Cumming 14PS Aerospace Technology 3
AB Justin Fisher 15PS PSEC Plumbing 1
ON Lucas Ballentine – Cole 15PS PSEC Plumbing 2
BC Nathan Schulte 15PS PSEC Plumbing 3
BC Josh Wams 16PS PSEC Electronics 1
ON Cody Robson 16PS PSEC Electronics 2
NL Johnathon Hann 16PS PSEC Electronics 3
ON Alex Powell 16S SEC Electronics 1
BC Hudson Schier 16S SEC Electronics 2
MB Braxton McKean 16S SEC Electronics 3
ON Benjamin Lorantfy 17PS PSEC Web Site Development 1
NB Corey Benson 17PS PSEC Web Site Development 2
MB Melanie Moulder 17PS PSEC Web Site Development 3
MB Jaden Dessureault 17S SEC Web Site Development 1
BC Ryan O\’Hara 17S SEC Web Site Development 2
ON Mathieu Legault 17S SEC Web Site Development 3
AB Tenzin Blair 18PS PSEC Electrical Installations 1
NB Taylor Welch 18PS PSEC Electrical Installations 2
NS William Jordan Rowe 18PS PSEC Electrical Installations 3
AB Eric Koster 18S SEC Electrical Installations 1
MB Manuel Stuermer 18S SEC Electrical Installations 2
BC Nicholas Huebert 18S SEC Electrical Installations 3
SK Scott Walsh 19PS PSEC Automation and Control 1
BC Mark Francis 19PS PSEC Automation and Control 2
AB Ryley LaFrance 19PS PSEC Automation and Control 3
MB Peter Morran 20PS PSEC Brick Masonry 1
QC Marc Lamothe 20PS PSEC Brick Masonry 2
NL Ashley Bent 20PS PSEC Brick Masonry 3
SK Brock Chiasson 23S SEC Robotics 1
SK Sean Furber 23S SEC Robotics
SK Brett Guenther 23S SEC Robotics
SK James Theissen 23S SEC Robotics
NL Erin Ball 23S SEC Robotics 2
NL Benjamin Hoyles 23S SEC Robotics
NL Kelly Jewer 23S SEC Robotics
NL Patrick Loder 23S SEC Robotics
ON Jonathan BÌ©lecque 23S SEC Robotics 3
ON Alexandre Dubois Loisel 23S SEC Robotics
ON Vincent Gascon 23S SEC Robotics
ON Ren̩ Pigeon 23S SEC Robotics
AB Dustin Sejdl 24PS PSEC Cabinetmaking 1
NT Robert Warren 24PS PSEC Cabinetmaking 2
PE David Gormley 24PS PSEC Cabinetmaking 3
QC François Garon – Michaud 24S SEC Cabinetmaking 1
AB Brody Shandro 24S SEC Cabinetmaking 2
PE Jacob Gallant 24S SEC Cabinetmaking 3
BC James King 26PS PSEC Carpentry 1
AB Dennis Borren 26PS PSEC Carpentry 2
SK Stewart Simpson 26PS PSEC Carpentry 3
MB Stefan Winkler 26S SEC Carpentry 1
AB Benjamin Petruk 26S SEC Carpentry 2
NS Terrence Wadden 26S SEC Carpentry 3
NS Anita Cottreau 29PS PS Hairstyling 1
QC Marc Beaupré 29PS PS Hairstyling 2
SK Kiana Stepp 29PS PS Hairstyling 3
PE Mary Beth Perry 29S S Hairstyling 1
ON Abby Collver 29S S Hairstyling 2
SK Cierra Naka 29S S Hairstyling 3
ON Macaila McLeod 30PS PSEC Aesthetics 1
MB Nelli Albertin 30PS PSEC Aesthetics 2
NB Jessica Rutherford 30PS PSEC Aesthetics 3
BC Coco Yu 31S SEC Fashion Technology 1
MB Jordanna Lovenjak 31S SEC Fashion Technology 2
AB Carissa Greer 31S SEC Fashion Technology 3
BC Austin Granados 32P Baking 1
ON Sophie Maille 32P Baking 2
NS Brittany Douthwright 32P Baking 3
BC Clarissa Roque 32S SEC Baking-Pâtisserie 1
ON Katrina Waters 32S SEC Baking-Pâtisserie 2
NL Sarah Lomholt-Farrell 32S SEC Baking-Pâtisserie 3
PE Matthew LeClair 33PS PSEC Automotive Service 1
ON Seaton Crawford 33PS PSEC Automotive Service 2
BC Ethan Delichte 33PS PSEC Automotive Service 3
ON Ethan Raymond 33S SEC Automotive Service 1
AB Aaron Taves 33S SEC Automotive Service 2
QC Hugo Turcotte 33S SEC Automotive Service 3
NS Megan Crossman 34PS PSEC Cooking 1
BC Kaya Peters 34PS PSEC Cooking 2
AB Alyssa Paron 34PS PSEC Cooking 3
QC Sherine Haeck 34S SEC Cooking 1
ON Victoria Ruffle 34S SEC Cooking 2
MB Marcela Patricia Sanchez Morales 34S SEC Cooking 3
AB Garrett Weiss 36PS PSEC Car Painting 1
ON Brodie Gibson 36PS PSEC Car Painting 2
NL Ryan Parsons 36PS PSEC Car Painting 3
MB Ashley Weber 36S SEC Car Painting 1
ON Emily Fell 36S SEC Car Painting 2
AB Zachary Saranchuk 36S SEC Car Painting 3
AB Jeff Oostlander 37PS PSEC Landscape Gardening 1
AB Joshua Van Hierden 37PS PSEC Landscape Gardening
MB Dexter Bracken 37PS PSEC Landscape Gardening 2
MB Andrew Tutte 37PS PSEC Landscape Gardening
QC Éloi Lapointe 37PS PSEC Landscape Gardening 3
QC Kylen Millette 37PS PSEC Landscape Gardening
BC Anthony De Vita 38P Refrigeration and Air conditioning 1
MB Brett Keilback 38P Refrigeration and Air conditioning 2
AB Ryan Matsuba 38P Refrigeration and Air conditioning 3
MB Jordan Neufeld 39PS PSEC IT Network Systems Administration 1
QC Kevin Couder – Dubois 39PS PSEC IT Network Systems Administration 2
ON Jawala Birdi 39PS PSEC IT Network Systems Administration 3
BC Seth Kushniryk 39S SEC IT Network Systems Administration 1
MB Jarren Mercado 39S SEC IT Network Systems Administration 2
AB Thomas Roskewich 39S SEC IT Network Systems Administration 3
ON Ryan Frith 40PS PSEC Graphic Design 1
SK Bradie Reimer 40PS PSEC Graphic Design 2
NS Dylan Langille 40PS PSEC Graphic Design 3
ON Tommy Beke 40S SEC Graphic Design 1
QC Josiane Cloutier 40S SEC Graphic Design 2
BC Tiffany Quon 40S SEC Graphic Design 3
ON Michael Tull 43PS PSEC Sheet Metal Work 1
QC Christopher Rodrigue 43PS PSEC Sheet Metal Work 2
AB Ian Cook 43PS PSEC Sheet Metal Work 3
MB Travis Skorupski 51PS PSEC Industrial Mechanic Millwright 1
ON Adam Leadbetter 51PS PSEC Industrial Mechanic Millwright 2
SK Kyle Ringrose-hobbs 51PS PSEC Industrial Mechanic Millwright 3
ON Shawn Roy 52PS PSEC Architectural Technology & Design 1
NL Myles Burry 52PS PSEC Architectural Technology & Design 2
SK Blight Ryan 52PS PSEC Architectural Technology & Design 3
AB Rebecca Gerwing 52S SEC Architectural Technology & Design 1
QC Jason Arès-St-Onge 52S SEC Architectural Technology & Design 2
ON Kassandra Bot 52S SEC Architectural Technology & Design 3
QC Marc Leblanc – Gauthier 53S SEC Outdoor Power and Recreation Equipment 1
SK Austin Swiderski 53S SEC Outdoor Power and Recreation Equipment 2
ON Maxime Bouffard 53S SEC Outdoor Power and Recreation Equipment 3
MB Justin Chernetski 82S SEC TV Video Production 1
MB Ian Milne 82S SEC TV Video Production
NS Meagan Brown 82S SEC TV Video Production 2
NS Levi Marshall 82S SEC TV Video Production
PE Matt Halvorson 82S SEC TV Video Production 3
PE Pravakar Thapa 82S SEC TV Video Production
ON Jesse Ventura 83S SEC Job Search 1
NL Haley Moriarity 83S SEC Job Search 2
NS Shane Langille 83S SEC Job Search 3
NL Jacob Manning 84S SEC Job Skill Demonstration 1
ON Darby Rolfe 84S SEC Job Skill Demonstration 2
NU Matilda Pinksen 84S SEC Job Skill Demonstration 3
AB Tiffany Lee 85S SEC Public Speaking 1
SK Sasha Valgardsson 85S SEC Public Speaking 2
NL Mackenzie Collins 85S SEC Public Speaking 3
ON Eyan Howlader 87S SEC 3D Character Computer Animation 1
ON Karanvir Sidhu 87S SEC 3D Character Computer Animation
MB Jordan Mansky 87S SEC 3D Character Computer Animation 2
MB Blake Young 87S SEC 3D Character Computer Animation
BC Noah Dueck 87S SEC 3D Character Computer Animation 3
BC Kurtis Mar 87S SEC 3D Character Computer Animation
SK Mueez Adams 88S SEC 2D Character Computer Animation 1
SK Ron Sareeno 88S SEC 2D Character Computer Animation
MB Rain Cahigas 88S SEC 2D Character Computer Animation 2
MB Sarah Mohammed 88S SEC 2D Character Computer Animation
ON Alexis Almacin 88S SEC 2D Character Computer Animation 3
ON Josh Leblanc 88S SEC 2D Character Computer Animation
ON Samuel Turgeon – Brabazon 92S SEC Workplace Safety 1
NB Chanel Brideau 92S SEC Workplace Safety 2
AB Jessica Csandl 92S SEC Workplace Safety 3
AB Nathaniel deWilde 94PS PSEC Heavy Equipment Service 1
QC Éric Charest 94PS PSEC Heavy Equipment Service 2
MB Lucas Blakely 94PS PSEC Heavy Equipment Service 3
ON Shawn Dobson D1PS PSEC Steamfitter Pipefitter 1
SK Dylan Spicer D1PS PSEC Steamfitter Pipefitter 2
NL Tyler Andrews D1PS PSEC Steamfitter Pipefitter 3
NL Amanda Larner D2PS PSEC Photography 1
NS Rachel Penney D2PS PSEC Photography 2
MB Vanessa Lewis D2PS PSEC Photography 3
AB Natalee Pon D2S Photography 1
MB Birehanu Bishaw D2S Photography 2
NS Emily McEwen D2S Photography 3