Results for SCNC 2014

MO First Name Last Name # Trade Medal
QC Luc Bergeron 03PS PSec Precision Machining GOLD
NS Cory Mailman 03PS PSec Precision Machining SILVER
ON Mohamed (Ben) Rahim 03PS PSec Precision Machining BRONZE
QC Carl Bouvrette 03S Sec Precision Machining GOLD
ON Alex Hoelzli 03S Sec Precision Machining SILVER
AB Jorn Peeters 03S Sec Precision Machining BRONZE
QC Samuel Daoust 04PS PSec Mechatronics GOLD
QC Olivier Vandal 04PS PSec Mechatronics GOLD
ON Joshua Donnelly – Robertson 04PS PSec Mechatronics SILVER
ON Santiago Moros 04PS PSec Mechatronics SILVER
NS William Brush 04PS PSec Mechatronics BRONZE
NS Daniel McCarron 04PS PSec Mechatronics BRONZE
SK Carson Gustafson 05PS PSec Mechanical CADD GOLD
YK David Lister 05PS PSec Mechanical CADD SILVER
QC Philippe Bergeron 05PS PSec Mechanical CADD BRONZE
ON Frank Jiang 05S Sec Mechanical CADD GOLD
AB Ryan Von Drecht 05S Sec Mechanical CADD SILVER
MB Raffael Kurz 05S Sec Mechanical CADD BRONZE
BC Metika Olanriksupak 06PS PSec CNC Machining GOLD
AB Trevor Fandrick 06PS PSec CNC Machining SILVER
ON Tyler Magri 06PS PSec CNC Machining BRONZE
NL Chantille Prince – Stagg 09PS PSec IT Software Solutions for Business GOLD
MB Melodee Peters 09PS PSec IT Software Solutions for Business SILVER
AB Kimberly Allan 09PS PSec IT Software Solutions for Business BRONZE
ON Shiv Mangal 09S Sec IT Software Solutions for Business GOLD
MB Zackarie Harder 09S Sec IT Software Solutions for Business SILVER
AB Brendan Schmidt 09S Sec IT Software Solutions for Business BRONZE
QC Tommy St – Martin 10PS PSec Welding GOLD
ON Jeffrey Cloutier 10PS PSec Welding SILVER
NB Shawn Guignard 10PS PSec Welding BRONZE
ON Elijah Schonewille 10S Sec Welding GOLD
NT Torin Dowe 10S Sec Welding SILVER
SK Timothy LaTrace 10S Sec Welding BRONZE
AB Justin Dambitis 13PS PSec Autobody Repair GOLD
ON Steven Le – Magueresse 13PS PSec Autobody Repair SILVER
NB Marc – André Benoit 13PS PSec Autobody Repair BRONZE
MB Kevin Disterhoft 13S Sec Autobody Repair GOLD
BC Jacob Wall 13S Sec Autobody Repair SILVER
QC Jérémy Lessard 13S Sec Autobody Repair BRONZE
ON Tom Martin 14PS PSec Sheet Metal GOLD
NB Steve Lapointe 14PS PSec Sheet Metal SILVER
YK Spencer Tomlin 14PS PSec Sheet Metal BRONZE
AB Kendrick Howe 15PS PSec Plumbing Plomberie GOLD
ON Cody Beck 15PS PSec Plumbing Plomberie SILVER
QC Michaël Lavoie Vallée 15PS PSec Plumbing Plomberie BRONZE
NL Finley Beaton 16PS PSec Electronics GOLD
ON Winston Lord 16PS PSec Electronics SILVER
NS Amanda Blue 16PS PSec Electronics BRONZE
SK Zachary Brown 16S Sec Electronics GOLD
BC Hudson Schier 16S Sec Electronics SILVER
ON Deon Hua 16S Sec Electronics BRONZE
QC Gabriel Santerre 17PS PSec Web Site Developement GOLD
ON Justin Norris 17PS PSec Web Site Developement SILVER
MB Shawnee Holmes 17PS PSec Web Site Developement BRONZE
BC Heyang Wei 17S Sec Web Site Development GOLD
AB Matthew Waggoner 17S Sec Web Site Development SILVER
ON David Lougheed 17S Sec Web Site Development BRONZE
AB Jacob Fluker 18PS PSec Electrical Installations GOLD
NS Nicholas Hirtle 18PS PSec Electrical Installations SILVER
YK Nicolas Filteau 18PS PSec Electrical Installations BRONZE
ON Travis Gabryelski 18S Sec Electrical Installations GOLD
QC Simon Vigneault 18S Sec Electrical Installations SILVER
MB Andrew Land 18S Sec Electrical Installations BRONZE
AB Brennan Roy – Bertin 19PS PSec Automation and Control GOLD
QC Martin Ferland 19PS PSec Automation and Control SILVER
PE Stephen Simpson 19PS PSec Automation and Control BRONZE
QC Marc – Olivier Roy 20PS PSec Brick Masonry GOLD
MB Nina Widmer 20PS PSec Brick Masonry SILVER
ON Adam TenBruggencate 20PS PSec Brick Masonry BRONZE
AB Rylan Dekok 24PS PSec Cabinet Making GOLD
NL Justin Bennett 24PS PSec Cabinet Making SILVER
QC Clément Plante 24PS PSec Cabinet Making BRONZE
AB Dustin Sejdl 24S Sec Cabinet Making GOLD
QC Billy – Joe David – Provost 24S Sec Cabinet Making SILVER
PE Jacob Gallant 24S Sec Cabinet Making BRONZE
QC Jessy Gouin – Labbé 26PS PSec Carpentry GOLD
ON Stephen Greydanus 26PS PSec Carpentry SILVER
BC Adam Corneau 26PS PSec Carpentry BRONZE
QC Maxime Gauvreau 26S Sec Carpentry GOLD
AB Josiah Pilon 26S Sec Carpentry SILVER
SK Dallas Stadnyk 26S Sec Carpentry BRONZE
QC Jessica Pruneau 29PS PSec Hairstyling GOLD
NB Katelyn Piercy 29PS PSec Hairstyling SILVER
SK Kiana Stepp 29PS PSec Hairstyling BRONZE
QC Vanessa Veilleux 29S Sec Hairstyling GOLD
SK Rebecca Blackburn 29S Sec Hairstyling SILVER
ON Abby Collver 29S Sec Hairstyling BRONZE
ON Kaitlyn Hoiles 30PS PSec Aesthetics GOLD
NL Nicole Mclennon 30PS PSec Aesthetics SILVER
QC Geneviève Blouin 30PS PSec Aesthetics BRONZE
BC Patricia Roque 31S Sec Fashion Technology GOLD
QC Léonie Giroux 31S Sec Fashion Technology SILVER
MB Kerstin Betz 31S Sec Fashion Technology BRONZE
QC Karine Ouellet 32PS PSec Baking GOLD
ON Rebekka Schmitt 32PS PSec Baking SILVER
BC Mandy Yeung 32PS PSec Baking BRONZE
QC Julie Robert 32S Sec Baking GOLD
NL Sarah Lomholt –  Farrell 32S Sec Baking SILVER
AB Carmen Young 32S Sec Baking BRONZE
MB Clark Holmes 33PS PSec Automotive Service GOLD
NS James Bowes 33PS PSec Automotive Service SILVER
ON Stanton Larose 33PS PSec Automotive Service BRONZE
AB Brandon Liang 33S Sec Automotive Service GOLD
ON Ethan Raymond 33S Sec Automotive Service SILVER
BC Matthew Dyck 33S Sec Automotive Service BRONZE
ON Sarah Lavergne 34PS PSec Cooking GOLD
QC Sébastien Rémillard 34PS PSec Cooking SILVER
AB Laetitia Chapchynski 34PS PSec Cooking BRONZE
QC Laurence Roy 34S Sec Cooking GOLD
BC Thalia Austin 34S Sec Cooking SILVER
NB Mathieu Chiasson 34S Sec Cooking BRONZE
NS Ryan Smith 36PS PSec Car Painting GOLD
ON Daniel Kidd 36PS PSec Car Painting SILVER
QC Kassandra Plante Bilodeau 36PS PSec Car Painting BRONZE
QC Vicky Bouchard 36S Sec Car Painting GOLD
ON Catherine Elizabeth Mathewson 36S Sec Car Painting SILVER
SK Ryan Beattie 36S Sec Car Painting BRONZE
QC Gabriel Lévesque 37PS Psec Landscape Gardening GOLD
QC Gabriel Tessier 37PS Psec Landscape Gardening GOLD
MB Dexter Bracken 37PS Psec Landscape Gardening SILVER
MB Andrew Tutte 37PS Psec Landscape Gardening SILVER
AB Nicholas Arnoldussen 37PS Psec Landscape Gardening BRONZE
AB William Slingerland 37PS Psec Landscape Gardening BRONZE
QC Marc – Antoine Bettez 38PS PSec Refrigeration and Air Conditioning GOLD
AB Keiran Hodges 38PS PSec Refrigeration and Air Conditioning SILVER
NB Aaron Wright 38PS PSec Refrigeration and Air Conditioning BRONZE
ON Josh Marshall 39PS PSec IT Network Systems Administration GOLD
QC William Lebel 39PS PSec IT Network Systems Administration SILVER
MB Jordan Neufeld 39PS PSec IT Network Systems Administration BRONZE
AB Brandon Holm 39S Sec IT Network Systems Administrations GOLD
BC Seth Kushniryk 39S Sec IT Network Systems Administrations SILVER
MB Jarren Mercado 39S Sec IT Network Systems Administrations BRONZE
SK Roxanne Kanak 40PS PSec Graphic Design GOLD
ON Sydney Taylor 40PS PSec Graphic Design SILVER
NS Tracey Landry 40PS PSec Graphic Design BRONZE
BC Fiona Siu 40S Sec Graphic Design GOLD
NL Emma Power 40S Sec Graphic Design SILVER
ON Tommy Beke 40S Sec Graphic Design BRONZE
ON Graham McDowell Mills 51PS PSec Industrial Mechanic Millwright GOLD
AB Peter Lauser 51PS PSec Industrial Mechanic Millwright SILVER
NL Dylan Haynes 51PS PSec Industrial Mechanic Millwright BRONZE
SK Trevor Ens 52PS PSec Architectrual Technolgoy and Design GOLD
ON Jonah Lewis 52PS PSec Architectrual Technolgoy and Design SILVER
PE Joshua Hay 52PS PSec Architectrual Technolgoy and Design BRONZE
QC Marc – Olivier Jean 52S Sec Architectural Technology and Design GOLD
AB Nicholas Wawryk 52S Sec Architectural Technology and Design SILVER
MB Kiziah Magnaye 52S Sec Architectural Technology and Design BRONZE
QC Sébastien Perreault 53S Sec Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
NB Ben Hill 53S Sec Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
SK Austin Swiderski 53S Sec Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
BC Annabelle Foss 82S Sec TV and Video Production GOLD
BC Michael Stevantoni 82S Sec TV and Video Production GOLD
AB Nialls Cherak 82S Sec TV and Video Production SILVER
AB Shane McLachlan 82S Sec TV and Video Production SILVER
PE Dane Cutcliffe 82S Sec TV and Video Production BRONZE
PE Isaiah Jabbour 82S Sec TV and Video Production BRONZE
BC Rachel Lau 83S Sec Job Search GOLD
NL Haley Moriarity 83S Sec Job Search SILVER
ON Kristopher Meyer 83S Sec Job Search BRONZE
ON Ormea Chea 84S Sec Job Skill Demonstration GOLD
NL Jacob Manning 84S Sec Job Skill Demonstration SILVER
MB Alysha Cho 84S Sec Job Skill Demonstration BRONZE
ON Farah Hasan 85S Sec Public Speaking GOLD
SK Sara Grassick 85S Sec Public Speaking SILVER
NL Mackenzie Collins 85S Sec Public Speaking BRONZE
MB Roy De Jesus 87S Sec 3D Character Computer Animation GOLD
MB Julia Schroeder 87S Sec 3D Character Computer Animation GOLD
ON Eyan Howlader 87S Sec 3D Character Computer Animation SILVER
ON Karanvir Sidhu 87S Sec 3D Character Computer Animation SILVER
BC Patty Chomseng 87S Sec 3D Character Computer Animation BRONZE
BC Monica Sivongsa 87S Sec 3D Character Computer Animation BRONZE
AB Brittany Calibaba 88S Sec 2D Character Computer Animation GOLD
AB Eddie Christensen – Jaworenko 88S Sec 2D Character Computer Animation GOLD
BC Elijah Baluyan 88S Sec 2D Character Computer Animation SILVER
BC Karmyn Chretien 88S Sec 2D Character Computer Animation SILVER
NS Anastasia Cook 88S Sec 2D Character Computer Animation BRONZE
NS Breanna Roy 88S Sec 2D Character Computer Animation BRONZE
NS Ryan Leedham 91PS Psec Aircraft Maintenance GOLD
MB Kyle Duguid 91PS Psec Aircraft Maintenance SILVER
ON Tyler Brown 91PS Psec Aircraft Maintenance BRONZE
SK Brittany Arsenault 92S Sec Workplace Safety GOLD
PE Jordan MacLean 92S Sec Workplace Safety SILVER
NS Doug DeBow 92S Sec Workplace Safety BRONZE
ON Philip Belanger 93S Sec Robotics GOLD
ON Justin Fournier 93S Sec Robotics GOLD
ON Cedrik Lacroix 93S Sec Robotics GOLD
ON Maxime Marineau 93S Sec Robotics GOLD
BC Ethan Glenwright 93S Sec Robotics SILVER
BC Adrian Humphry 93S Sec Robotics SILVER
BC Damian Parlee 93S Sec Robotics SILVER
BC Nicolas Parlee 93S Sec Robotics SILVER
SK Drew Bulitz 93S Sec Robotics BRONZE
SK Brayden Miller 93S Sec Robotics BRONZE
SK Carter Park 93S Sec Robotics BRONZE
SK Joshua Tysowski 93S Sec Robotics BRONZE
ON Ryan Green 94PS PSec Heavy Equipment Service GOLD
AB Jesse (Wyatt) Ridsdale 94PS PSec Heavy Equipment Service SILVER
NB Dayne Caron 94PS PSec Heavy Equipment Service BRONZE
SK Pat De La Sablonniere D1 Steamfitter – Pipefitter GOLD
AB Tyler Hamel D1 Steamfitter – Pipefitter SILVER
ON Luc Parent D1 Steamfitter – Pipefitter BRONZE
QC Marilou Fortin Blais D2 Photography GOLD
NL Gavin Walters D2 Photography SILVER
AB Taryn Fransen D2 Photography BRONZE