Results for SCNC 2013

Team First Name Last Name Secondary / Post Secondary Skill Name Medal
AB Jason McElrea 03PS Precision Machining GOLD
ON Michael Mills 03PS Precision Machining SILVER
MB Leighton Dyck 03PS Precision Machining BRONZE
SK Austin Demorest 03S Precision Machining GOLD
MB Jonathan Betz 03S Precision Machining SILVER
AB Conley Wurban 03S Precision Machining BRONZE
ON Joshua Donnelly-Robertson 04PS Mechatronics GOLD
ON Santiago Moros Glaser 04PS Mechatronics GOLD
QC Nicolas C.Ratelle 04PS Mechatronics SILVER
QC Jérémy Marsolais 04PS Mechatronics SILVER
NS TJ Beaton 04PS Mechatronics BRONZE
NS Phil Mullin 04PS Mechatronics BRONZE
SK Carson Gustafson 05PS Mechanical CADD GOLD
YT David Lister 05PS Mechanical CADD SILVER
ON Dieter Hastings 05PS Mechanical CADD BRONZE
ON Camden Goodhew 05S Mechanical CADD GOLD
BC Joseph Ryan 05S Mechanical CADD SILVER
MB Curtis Bauche 05S Mechanical CADD BRONZE
MB Collin McDougall 06PS CNC Machining GOLD
ON Jared Rossiter 06PS CNC Machining SILVER
SK Shane Crerar 06PS CNC Machining BRONZE
NS Stefan Fisette 09PS IT-Software Solutions for business GOLD
SK Melanie Dallison 09PS IT-Software Solutions for business SILVER
AB Jodie Kalbfleisch 09PS IT-Software Solutions for business BRONZE
MB Debby Petkau 09S IT-Software Solutions for business GOLD
ON Codi Forrest 09S IT-Software Solutions for business SILVER
NB Alison Chiasson 09S IT-Software Solutions for business BRONZE
ON Joel McLeod 10PS Welding GOLD
BC Nathaniel John Printis 10PS Welding SILVER
MB Pierre Deslauriers 10PS Welding BRONZE
QC Tommy Papillon 10S Welding GOLD
BC Johnathon Hergott 10S Welding SILVER
AB Mikhaila Currie 10S Welding BRONZE
SK Kaley Yanke 11PS Print Media Technology GOLD
NS Ian Fildes 11PS Print Media Technology SILVER
AB Montanna Clark 11PS Print Media Technology BRONZE
AB Troy Toews 13PS Autobody Repair GOLD
NS Erick Reade 13PS Autobody Repair SILVER
BC Brandon David Scott 13PS Autobody Repair BRONZE
ON Tony Teng 13S Autobody Repair GOLD
MB Jonathan Hert 13S Autobody Repair SILVER
QC Raphaël Huet 13S Autobody Repair BRONZE
ON Matthew Bryant 14PS Sheet Metal GOLD
BC James Benson 14PS Sheet Metal SILVER
QC Maxime Bilodeau 14PS Sheet Metal BRONZE
MB Jorgen Kaspick 16PS Electronics GOLD
BC Nathanael Bergmann 16PS Electronics SILVER
NL David Stacey 16PS Electronics BRONZE
BC Chris Leclair 16S Electronics GOLD
SK Zachary Brown 16S Electronics SILVER
ON Alexander Vandenberg 16S Electronics BRONZE
QC Julien Robitaille 17PS Web Site Developement GOLD
ON Justin Norris 17PS Web Site Developement SILVER
NL Justin Willcott 17PS Web Site Developement BRONZE
ON Marc Mailhot 17S Web Site Development GOLD
BC Heyang (Lucy) Wei 17S Web Site Development SILVER
AB Richard Fullbrook 17S Web Site Development BRONZE
NT Richard Neary 18PS Electrical Installations GOLD
ON Michael Browning 18PS Electrical Installations SILVER
AB Jacob Fluker 18PS Electrical Installations BRONZE
ON Jonathan Louws 18S Electrical Installations GOLD
MB Andrew Land 18S Electrical Installations SILVER
AB Mackenzie Clews 18S Electrical Installations BRONZE
PE Joshua MacDonald 19PS Automation and Control GOLD
AB Kevin Donnelly 19PS Automation and Control SILVER
ON Justin Nicholas Joseph Shank 19PS Automation and Control BRONZE
MB Damian Thenhaus 20PS Brick Masonry GOLD
ON Darrin Crouse 20PS Brick Masonry SILVER
NB Pascal Marquis 20PS Brick Masonry BRONZE
NS Nick Poole 24PS Cabinet Making GOLD
BC Tyler L. Simpson 24PS Cabinet Making SILVER
MB Leonhard Derksen 24PS Cabinet Making BRONZE
MB Steven Doerksen 24S Cabinet Making GOLD
AB Dustin Sejdl 24S Cabinet Making SILVER
QC Félix-Antoine Aubert 24S Cabinet Making BRONZE
NS Adam Tanner 26PS Carpentry GOLD
NB Daryll McLean 26PS Carpentry SILVER
AB Scott Pylypow 26PS Carpentry BRONZE
AB Josiah Pilon 26S Carpentry GOLD
ON Thomas Cooper 26S Carpentry SILVER
QC Michaël Roussel 26S Carpentry BRONZE
NB Jennifer Mitton 29PS Hairstyling GOLD
SK Chae-Lyn Shier 29PS Hairstyling SILVER
NS Brianna Hiltz 29PS Hairstyling BRONZE
BC Rachelle Garcia 29S Hairstyling GOLD
SK Rebecca Blackburn 29S Hairstyling SILVER
MB Sara Summerly-Fuchs 29S Hairstyling BRONZE
MB Yuliya Pustilnyk 30PS Aesthetics GOLD
ON Julia Foell 30PS Aesthetics SILVER
NL Courtney Samms 30PS Aesthetics BRONZE
BC Connie Cheng 31S Fashion Technology GOLD
AB Amy Herndon 31S Fashion Technology SILVER
MB Kerstin Betz 31S Fashion Technology BRONZE
ON Megan Proper 32PS Baking GOLD
NS Kathleen Melvin 32PS Baking SILVER
BC Georgine Chung 32PS Baking BRONZE
QC Sandrine Turpin-Charette 32S Baking GOLD
BC Simon Wong 32S Baking SILVER
NS Peyton Carmichael 32S Baking BRONZE
ON Adam Bochek 33PS Automotive Service GOLD
MB Aaron DeBoer 33PS Automotive Service SILVER
NS Jimmy Bowes 33PS Automotive Service BRONZE
QC Étienne Trudel 33S Automotive Service GOLD
ON Austin McWilliam 33S Automotive Service SILVER
MB Paul Pillipow 33S Automotive Service BRONZE
AB Cecile Bukmeier 36PS Car Painting GOLD
NB Marc Paradis 36PS Car Painting SILVER
MB Derrick Dujlovic 36PS Car Painting BRONZE
QC Nicolas Bérubé 36S Car Painting GOLD
AB Lucas Salomons 36S Car Painting SILVER
ON Catherine Elizabeth Mathewson 36S Car Painting BRONZE
AB Nicholas Arnoldussen 37PS Landscape Gardening GOLD
AB David Grisnich 37PS Landscape Gardening GOLD
QC Michaël Picard 37PS Landscape Gardening SILVER
QC Gabriel Tougas 37PS Landscape Gardening SILVER
BC Kevin O’Connor 37PS Landscape Gardening BRONZE
BC Jason Thompson 37PS Landscape Gardening BRONZE
QC Marc-Antoine Richard 38 Refrigeration GOLD
ON Tyler Radkowski 38 Refrigeration SILVER
NB Rene Richard 38 Refrigeration BRONZE
NL Brian Forward 39PS IT Network Systems Administration GOLD
PE Jeff Hunter 39PS IT Network Systems Administration SILVER
BC Jonathan Unger 39PS IT Network Systems Administration BRONZE
AB Mitch Prior 39S IT Network Systems Administrations GOLD
MB Sandeep Seehra 39S IT Network Systems Administrations SILVER
BC Justin Emery 39S IT Network Systems Administrations BRONZE
NL Jessie Meyer 40PS Graphic Design GOLD
ON Dylan Ashton 40PS Graphic Design SILVER
SK Alexandria Kelln 40PS Graphic Design BRONZE
QC Myriam Guemmache 40S Graphic Design GOLD
MB Alina Cho 40S Graphic Design SILVER
NL Emma Power 40S Graphic Design BRONZE
SK Nathan Jaeb 51PS Industrial Mechanic Millwright GOLD
MB Palwinder Bains 51PS Industrial Mechanic Millwright SILVER
BC Jesse Brown 51PS Industrial Mechanic Millwright BRONZE
ON Becky DeKleyn 52PS Architectural Technolgoy and Design GOLD
SK Ben Colcough 52PS Architectrual Technolgoy and Design SILVER
NL Greg Martin 52PS Architectrual Technolgoy and Design BRONZE
ON Oghosa Igbinakenzua 52S Architectural Technology and Design GOLD
SK Riley Wallewein 52S Architectural Technology and Design SILVER
QC Marc-Olivier Jean 52S Architectural Technology and Design BRONZE
ON Simon Poliquin 53S Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
MB Tyler Rosteski 53S Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
SK Jonathan Campbell 53S Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
AB Devin Hao 82S TV and Video Production GOLD
AB Carol Liang 82S TV and Video Production GOLD
NS Maxine Both 82S TV and Video Production SILVER
NS Georgia Stanley 82S TV and Video Production SILVER
SK Sam Burns 82S TV and Video Production BRONZE
SK Sean Newton 82S TV and Video Production BRONZE
NS Adam Sampson 83S Job Search GOLD
NL Erica Badcock 83S Job Search SILVER
MB Brittany Lindsay 83S Job Search BRONZE
NL Daniel Rees 84S Job Skill Demonstration GOLD
AB Jennifer Sidwell 84S Job Skill Demonstration SILVER
MB Darren Place 84S Job Skill Demonstration BRONZE
NL Emily Butler 85S Sec Public Speaking GOLD
NS Erin Brown 85S Public Speaking SILVER
AB Shane Scott 85S Public Speaking BRONZE
BC Patty Chomseng 87S 3D Character Computer Animation GOLD
BC Conor Nolan 87S 3D Character Computer Animation GOLD
AB Ethan Higgs 87S 3D Character Computer Animation SILVER
AB Romas Krivelis 87S 3D Character Computer Animation SILVER
ON Walter Persaud 87S 3D Character Computer Animation BRONZE
ON Angelo Rebelo 87S 3D Character Computer Animation BRONZE
MB Stephanie Hunt 88S 2D Character Computer Animation GOLD
MB Alexandra Smith 88S 2D Character Computer Animation GOLD
ON Luka Lawford 88S 2D Character Computer Animation SILVER
ON David Pagurek van Mossel 88S 2D Character Computer Animation SILVER
NS Breanna Brewer 88S 2D Character Computer Animation BRONZE
NS Chandler Werenka 88S 2D Character Computer Animation BRONZE
NS Nathaniel Levy 91PS Aircraft Maintenance GOLD
MB Xiang(Ted) Zhe Yu 91PS Aircraft Maintenance SILVER
ON Jesse Proper 91PS Aircraft Maintenance BRONZE
AB Rianne Bouma 92S Workplace Safety GOLD
ON Bethany Mowat 92S Workplace Safety SILVER
MB Tayler Fleming 92S Workplace Safety BRONZE
NB Dayne Caron 94PS Heavy Equipment Service GOLD
AB Jeffrey Bogach 94PS Heavy Equipment Service SILVER
MB Robert Prettie 94PS Heavy Equipment Service BRONZE
SK Jason Eidsness-Hodges 15PS Plumbing GOLD
BC Alex Bourassa 15PS Plumbing SILVER
AB Ken Howe 15PS Plumbing BRONZE
NS Kayla Johnson A1 Abilympic Photography GOLD
NL Michael Mercer A1 Abilympic Photography SILVER
NS Nancy Leopardi A1 Abilympic Photography BRONZE
SK Brayden Miller 93S Robotics GOLD
SK Josh Tysowski 93S Robotics GOLD
SK Mike Kozushka 93S Robotics GOLD
SK Carter Park 93S Robotics GOLD
ON Jean-Felix Bezeau 93S Robotics SILVER
ON Justin Fournier 93S Robotics SILVER
ON Maxime Lecours 93S Robotics SILVER
ON Maxime Marineau 93S Robotics SILVER
BC Landon Harvey 93S Robotics BRONZE
BC Derek Johnson 93S Robotics BRONZE
BC Edmond Yoo 93S Robotics BRONZE
QC Stephanie Paran 35PS Restaurant Service GOLD
ON Mat Brooks 35PS Restaurant Service SILVER
PE Rebecca Cook 35PS Restaurant Service BRONZE
BC Amie Peters 34S Cooking GOLD
ON Khalil Kinnarath 34S Cooking SILVER
AB Madison Melley 34S Cooking BRONZE
AB Madison Miller 34PS Cooking GOLD
NS Matthew Gerrits 34PS Cooking SILVER
BC Hilary Malone 34PS Cooking BRONZE