Results for SCNC 2010

MO First Name Last Name # Skill Medal
AB Matthew Hebert 03PS Precision Machining GOLD
NS Patrick Snider 03PS Precision Machining SILVER
QC Keven Juneau 03PS Precision Machining BRONZE
QC Samuel Simard 03S Precision Machining GOLD
MB Devon Hudson 03S Precision Machining SILVER
ON Douglas Calvert 03S Precision Machining BRONZE
QC Thierry Lecours 04PS Mechatronics GOLD
QC Gabriel Thérien 04PS Mechatronics GOLD
ON David Barratt 04PS Mechatronics SILVER
ON Neil Collins 04PS Mechatronics SILVER
PE Shawn Bell 04PS Mechatronics BRONZE
PE Marh Kearns 04PS Mechatronics BRONZE
QC Charles Marcil 05PS Mechanical CADD GOLD
YT Denis Godin 05PS Mechanical CADD SILVER
NS Bradley Fiander 05PS Mechanical CADD BRONZE
BC Michael Christensen 05S Mechanical CADD GOLD
AB Sebastian Sauve-Hoover 05S Mechanical CADD SILVER
QC Christian Imbault 05S Mechanical CADD BRONZE
AB Luke Moore 06PS CNC Machining GOLD
ON Tyler Hackney 06PS CNC Machining SILVER
PE Christian Richard 06PS CNC Machining BRONZE
SK Steven Heidel 09PS IT – Office Software Applications GOLD
AB Emily Daubert 09PS IT – Office Software Applications SILVER
MB Catherine Renaud 09PS IT – Office Software Applications BRONZE
ON Alexis Wagner 0PS IT – Office Software Applications GOLD
MB Annette Brontsch 09S IT – Office Software Applications SILVER
SK Dylan Zwozdesky 09S IT – Office Software Applications BRONZE
QC Mikael Hudon 10PS Welding GOLD
NS Jared Cloutier 10PS Welding SILVER
ON Israel Lacombe 10PS Welding BRONZE
ON Samuel Vallée 10S Welding GOLD
QC Jasone Néron 10S Welding SILVER
NB Shawn Guignard 10S Welding BRONZE
AB Nigel Renschler 13PS Autobody Repair GOLD
BC Robert Scholtens 13PS Autobody Repair SILVER
ON Bobby Boodhram 13PS Autobody Repair BRONZE
MB Ryan Cumming 13S Autobody Repair GOLD
QC Kevin Deschesnes 13S Autobody Repair SILVER
BC Jay Kendrick-Cook 13S Autobody Repair BRONZE
ON Shayne Claringbold 14PS Sheet Metal Work GOLD
YT Molly Jenney 14PS Sheet Metal Work SILVER
QC Marc-André Lambert 14PS Sheet Metal Work BRONZE
ON Peter Coughlin 15PS Plumbing GOLD
QC Maxime Piché 15PS Plumbing SILVER
AB Robert DiMaria 15PS Plumbing BRONZE
BC Daniel Hall 16PS Electronics GOLD
NL Ryan Skanes 16PS Electronics SILVER
ON Amit Panchal 16PS Electronics BRONZE
BC Mark Roller 16S Electronics GOLD
ON Diana Vandenberg 16S Electronics SILVER
MB Corbin Johnston 16S Electronics BRONZE
QC Rafaël Blais Masson 17PS Web Site Development GOLD
ON Kevin Piunno 17PS Web Site Development SILVER
MB Jaydon Peters 17PS Web Site Development BRONZE
BC Riley Van Ryswyk 17S Web Site Development GOLD
ON Kevin Gryp 17S Web Site Development SILVER
NS Tyler Blair 17S Web Site Development BRONZE
NL Timothy McDavid 18PS Electrical Wiring GOLD
YT Tyler Martin 18PS Electrical Wiring SILVER
ON Mitch Robertson 18PS Electrical Wiring BRONZE
BC Brendin Zozman 18S Electrical Wiring GOLD
QC Jérémie Fortier 18S Electrical Wiring SILVER
ON Dylan Traynor 18S Electrical Wiring BRONZE
AB Trevor Suteau 19PS Automation and Control GOLD
QC Michaël Demers 19PS Automation and Control SILVER
ON Stuart Balan 19PS Automation and Control BRONZE
QC Nicolas Richard 20PS Brick Masonry GOLD
MB Joseph Bertrand 20PS Brick Masonry SILVER
ON Mario Alves 20PS Brick Masonry BRONZE
ON Jonathan Sinke 24PS Cabinetmaking GOLD
MB Vasyl Zhukov-Malyeyev 24PS Cabinetmaking SILVER
QC Alex Vocal 24PS Cabinetmaking BRONZE
QC Maxime A.Vandette 24S Cabinetmaking GOLD
AB Bryce Walls 24S Cabinetmaking SILVER
ON Tommy Gasselle 24S Cabinetmaking BRONZE
QC Dany Montembeault 26PS Carpentry GOLD
ON Ryan Richards 26PS Carpentry SILVER
BC Darcy Rhods 26PS Carpentry BRONZE
BC Nolan Bedard 26S Carpentry GOLD
NB William McCallum 26S Carpentry SILVER
NS Adam Tanner 26S Carpentry BRONZE
SK Kaylin Mackey 29PS Hairstyling GOLD
BC Ga Jin Park 29PS Hairstyling SILVER
QC Catherine Cauchon 29PS Hairstyling BRONZE
QC Marie-Pier Brière-Rousseau 29S Hairstyling GOLD
ON Brittany Stern 29S Hairstyling SILVER
AB Alana Burton 29S Hairstyling BRONZE
NB Jenica Bubar 30PS Aesthetics GOLD
MB Tabitha Comeau 30PS Aesthetics SILVER
ON Emma Verch 30PS Aesthetics BRONZE
QC Katy Delisle 31PS Fashion Technology GOLD
BC Nancy Fedoruk 31PS Fashion Technology SILVER
ON Meg Healy 31PS Fashion Technology BRONZE
ON Malia Janveaux 31S Fashion Technology GOLD
BC Mimi Yu 31S Fashion Technology SILVER
MB Jasmine Lusty 31S Fashion Technology BRONZE
QC Marie-Ève Lazure 32PS Baking GOLD
PE Sally Leighton 32PS Baking SILVER
NS Angela Meldrum 32PS Baking BRONZE
QC Mélanie Roy 32S Baking GOLD
AB Timothy Whistance-Smith 32S Baking SILVER
ON Brandon Grant 32S Baking BRONZE
BC Jonathan MacIntyre 33PS Automotive Service GOLD
ON Adam Vendromin 33PS Automotive Service SILVER
AB Joshua Wiens 33PS Automotive Service BRONZE
QC Claude Côté 33S Automotive Service GOLD
AB Jeffrey Bogach 33S Automotive Service SILVER
ON Matthew Heibein 33S Automotive Service BRONZE
QC Antoine Corriveau 34PS Cooking GOLD
AB Myles Fedun 34PS Cooking SILVER
ON Wallace Wong 34PS Cooking BRONZE
ON Cara Davis 34S Cooking GOLD
PE Jenny Gillis 34S Cooking SILVER
QC Alexandre Grenier 34S Cooking BRONZE
QC Hubert Gravel 35PS Restaurant Service GOLD
SK Samaya Katzmam 35PS Restaurant Service SILVER
MB Shannon German 35PS Restaurant Service BRONZE
QC Simon Godet 35S Restaurant Service GOLD
ON Peyton Campbell 35S Restaurant Service SILVER
MB Derek Schmidt 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
MB Darren Alford 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
QC Dominic Fortin 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
QC Simon Laflamme 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
AB Christopher Mammel 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
AB Gary Augistine 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
AB Sean Donnan 38PS Refrigeration GOLD
MB David DiFrancesco 38PS Refrigeration SILVER
QC Gabriel Julien 38PS Refrigeration BRONZE
QC Guillaume Parent 39PS IT and Network Support GOLD
MB Prentis Schmuland 39PS IT and Network Support SILVER
NL Marc Burton 39PS IT and Network Support BRONZE
ON Richard Carson 39S IT and Network Support GOLD
BC Nathan Wiens 39S IT and Network Support SILVER
AB Kevin Lau 39S IT and Network Support BRONZE
NL Andrew Power 40PS Graphic Design GOLD
QC Andréanne Caron 40PS Graphic Design SILVER
YT Jodie Thomson 40PS Graphic Design BRONZE
QC Najomie Cournoyer-Sinnathurai 40S Graphic Design GOLD
NL Emma Power 40S Graphic Design SILVER
BC Collyn Chan 40S Graphic Design BRONZE
QC Pierre-Olivier Doyon 51PS Industrial Mechanic-Millwright GOLD
ON George Wall 51PS Industrial Mechanic-Millwright SILVER
NB Mathieu Bouchard 51PS Industrial Mechanic-Millwright BRONZE
NL Kyle Kearsey 52PS Architectural CADD GOLD
ON Eric Ganton 52PS Architectural CADD SILVER
SK Elyse Silzer 52PS Architectural CADD BRONZE
QC Alexandre Lavoie St-Armand 52S Architectural CADD GOLD
AB Samantha Donaldson 52S Architectural CADD SILVER
ON Carolyn Judd 52S Architectural CADD BRONZE
SK Philip Reusser 53S Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
AB Braden Panasiuk 53S Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
YT Greg Fischer 53S Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
ON Chris Voorpostel 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
ON Adam Zivojinovic 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
BC Lauren Gerber 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
BC Cory Landels 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
MB Dinglyn “Dennie” Atienza 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
MB John Echano 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
NL Jamie Warren 83S Job Interview GOLD
SK Savannah Cheney 83S Job Interview SILVER
AB Hanna Ouellette 83S Job Interview BRONZE
SK Diana Hoppe 84S Job Skill Demonstration GOLD
MB Shavaun Friesen 84S Job Skill Demonstration SILVER
NL Alexandria Matthews 84S Job Skill Demonstration BRONZE
ON Katherine Macgregor 85S Prepared Speech GOLD
AB Miranda Hollida-Brookwell 85S Prepared Speech SILVER
NU / Nt Aloka Wijesooriya 85S Prepared Speech BRONZE
AB Jordyn Smith 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
AB Reese Bartlett 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
MB Stuart Argle 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
MB Hayden Haley 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
ON John Monserrat 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
ON Kim Ocampo 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
AB Mitchel Hutchinson 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
AB Joel Hineman 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
MB Christopher Bohl 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
MB Ian Gibbons 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
ON Allyson Trainor 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
ON Alyse Nicholson 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
ON Ryan Gomes 91PS Aircraft Maintenance GOLD
BC Brent Reddick 91PS Aircraft Maintenance SILVER
QC Mathieu Leboeuf 91PS Aircraft Maintenance BRONZE
PE Lauchlin Bakker 92S Worksite Safety GOLD
AB Marielle Vandekamp 92S Worksite Safety SILVER
NB Kyle Kennedy 92S Worksite Safety BRONZE
ON Benjamin Church 93PS Robotics GOLD
ON Derek Mavis 93PS Robotics GOLD
ON Sean Romano 93PS Robotics GOLD
ON Adrian Schut 93PS Robotics GOLD
MB Roman Galego 93PS Robotics SILVER
MB Aaron Jones 93PS Robotics SILVER
MB Nicholas Maunder 93PS Robotics SILVER
MB Tyler Tiede 93PS Robotics SILVER
AB Bryce Sather 93PS Robotics BRONZE
AB James Decoux 93PS Robotics BRONZE
AB Olivia Matthews 93PS Robotics BRONZE
AB 93PS Robotics BRONZE
YT Nathan Peterson 94PS Heavy Equipment Service GOLD
ON Florian Tessier 94PS Heavy Equipment Service SILVER
AB Trevor Slingerland 94PS Heavy Equipment Service BRONZE
NS Aaron Hebb D1PS Car Painting GOLD
NB Carole Cormier D1PS Car Painting SILVER
AB Dalton Litzenberger D1PS Car Painting BRONZE
ON Ashley Pouw D1S Car Painting GOLD
MB Luke Polachak D1S Car Painting SILVER
NL Stephen Rogers D2PS Printing GOLD
NS Jessica Stegemann D2PS Printing SILVER
ON Tom Middleboro D2PS Printing BRONZE