Results for SCNC 2009

MO First Name Last Name # Skill Medal
ON / Ont. Kyle Fairbarn 03PS Precision Machining GOLD
AB / Alb. Matthew Hebert 03PS Precision Machining SILVER
NS / N.-É. Patrick Snider 03PS Precision Machining BRONZE
QC / Qué. Guillaume Couture 03S Precision Machining GOLD
MB / Man. Jared Selves Hudson 03S Precision Machining SILVER
ON / Ont. Braden Acker 03S Precision Machining BRONZE
ON / Ont. David Barratt 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
ON / Ont. Chris Barson 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
QC / Qué. Thierry Lecours 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
QC / Qué. Gabriel Thérien 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
NS / N.-É. Kristien Praest 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
NS / N.-É. Justin Wilson 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
YT / Yn Denis Godin 05PS Mechanical CADD GOLD
QC / Qué. Jérémie Blais 05PS Mechanical CADD SILVER
ON / Ont. Callan Zborowski 05PS Mechanical CADD BRONZE
ON / Ont. Ian Nuhn 05S Mechanical CADD GOLD
AB / Alb. Sebastien Sauve-Hoover 05S Mechanical CADD SILVER
BC / C.-B. Michael Anthony Christensen 05S Mechanical CADD BRONZE
AB / Alb. Luke Moore 06PS CNC Machining GOLD
BC / C.-B. Michael Anthony Kleywegt 06PS CNC Machining SILVER
QC / Qué. Benoit Gagnon-Cyr 06PS CNC Machining BRONZE
MB / Man. Jaclyn Higgins 09PS IT – Office Software Applications GOLD
AB / Alb. Cynthia Hasenbein 09PS IT – Office Software Applications SILVER
ON / Ont. Tessie Blouin 09PS IT – Office Software Applications BRONZE
SK / Sask Steven Heidel 0PS IT – Office Software Applications GOLD
MB / Man. Lindsey Penner 09S IT – Office Software Applications SILVER
AB / Alb. Derek Judson 09S IT – Office Software Applications BRONZE
BC / C.-B. Evan Butchart 10PS Welding GOLD
QC / Qué. Rock Moisan 10PS Welding SILVER
NB / N.-B. Mathieu Thériault 10PS Welding BRONZE
ON / Ont. Maxime Côté 10S Welding GOLD
MB / Man. Darryl Rittinger 10S Welding SILVER
SK / Sask Garett Halyk 10S Welding BRONZE
ON / Ont. Jesse Kennelly 13PS Autobody Repair GOLD
AB / Alb. Nathan Badry 13PS Autobody Repair SILVER
BC / C.-B. James Sawatzky 13PS Autobody Repair BRONZE
MB / Man. Travis Rose 13S Autobody Repair GOLD
ON / Ont. Steven Spicer 13S Autobody Repair SILVER
QC / Qué. Matthieu Raymond 13S Autobody Repair BRONZE
NB / N.-B. Christian Seaman 14PS Sheet Metal Work GOLD
YT / Yn Molly Jenney 14PS Sheet Metal Work SILVER
AB / Alb. Kyle Billings 14PS Sheet Metal Work BRONZE
QC / Qué. Marc Beauchesne 15PS Plumbing GOLD
ON / Ont. Robert Burgess 15PS Plumbing SILVER
YT / Yn Fletcher Smith 15PS Plumbing BRONZE
BC / C.-B. Daniel Hall 16PS Electronics GOLD
ON / Ont. Robert Lengyel 16PS Electronics SILVER
NL / T.-N.-L. Donald Bradley 16PS Electronics BRONZE
BC / C.-B. Robin Farrell 16S Electronics GOLD
ON / Ont. Tyler Plyley 16S Electronics SILVER
SK / Sask Marc St. Marie 16S Electronics BRONZE
QC / Qué. Gabriel Rodrigue 17PS Web Site Development GOLD
MB / Man. Keith Otto 17PS Web Site Development SILVER
ON / Ont. Timothy Patrick 17PS Web Site Development BRONZE
BC / C.-B. Jason Cho 17S Web Site Development GOLD
ON / Ont. Kevin Gryp 17S Web Site Development SILVER
NS / N.-É. Nathan Lapierre 17S Web Site Development BRONZE
NS / N.-É. Keegan Balcomb 18PS Electrical Wiring GOLD
SK / Sask Andrew Hamilton 18PS Electrical Wiring SILVER
AB / Alb. Timothy Twa 18PS Electrical Wiring BRONZE
PE / Î.-P.-É. Dallas Ellsworth 18S Electrical Wiring GOLD
BC / C.-B. Kenneth Mrunier 18S Electrical Wiring SILVER
MB / Man. Stephen Froese 18S Electrical Wiring BRONZE
BC / C.-B. Nicholas R. Conti 19PS Automation and Control GOLD
AB / Alb. Brendan Button 19PS Automation and Control SILVER
PE / Î.-P.-É. Pete Nieuwhof 19PS Automation and Control BRONZE
MB / Man. Shaun Sawatzky 20PS Brick Masonry GOLD
NS / N.-É. Thomas Zwicker 20PS Brick Masonry SILVER
SK / Sask Derek Halldorson 20PS Brick Masonry BRONZE
BC / C.-B. Cormac Eby 24PS Cabinetmaking GOLD
MB / Man. Joel Friesen 24PS Cabinetmaking SILVER
AB / Alb. Andrew Spring 24PS Cabinetmaking BRONZE
QC / Qué. Alex Vocal 24S Cabinetmaking GOLD
AB / Alb. Bart Van Haaren 24S Cabinetmaking SILVER
ON / Ont. Emmanuel Cordeiro 24S Cabinetmaking BRONZE
BC / C.-B. Brian James Davis 26PS Carpentry GOLD
NS / N.-É. William Sydney 26PS Carpentry SILVER
NB / N.-B. Cory MacKnight 26PS Carpentry BRONZE
AB / Alb. Stephen Wein 26S Carpentry GOLD
ON / Ont. Robert Carrière 26S Carpentry SILVER
YT / Yn Cody Lefler 26S Carpentry BRONZE
NS / N.-É. Kaleigh Pitman 29PS Hairstyling GOLD
SK / Sask Kaylin Mackey 29PS Hairstyling SILVER
NL / T.-N.-L. Sarah Norris 29PS Hairstyling BRONZE
QC / Qué. Marie-Pier Brière-Rousseau 29S Hairstyling GOLD
SK / Sask Becca Gustafson 29S Hairstyling SILVER
MB / Man. Jill Hadfield 29S Hairstyling BRONZE
AB / Alb. Janelle Tremblay 30PS Aesthetics GOLD
NB / N.-B. Lise Barrieau 30PS Aesthetics SILVER
MB / Man. Yormary Vergara Olayo 30PS Aesthetics BRONZE
MB / Man. Jasmine Lusty 31S Fashion Technology GOLD
NS / N.-É. Miranda Johnson 31S Fashion Technology SILVER
AB / Alb. Enas Abbas 31S Fashion Technology BRONZE
ON / Ont. Hannalee Pervan 32PS GOLD
NS / N.-É. Dawn Langille 32PS Baking SILVER
BC / C.-B. Cassandra Crocco 32PS Baking BRONZE
BC / C.-B. Kathy Chan 32S Baking GOLD
NL / T.-N.-L. Hannah Green 32S Baking SILVER
MB / Man. Jessica Mistelbacher 32S Baking BRONZE
MB / Man. Mark Smith 33PS Automotive Service GOLD
ON / Ont. Travis Matheson 33PS Automotive Service SILVER
BC / C.-B. Andrew Goll 33PS Automotive Service BRONZE
AB / Alb. Joshua Wiens 33S Automotive Service GOLD
ON / Ont. Kevin Birchall 33S Automotive Service SILVER
QC / Qué. Jérémy Gagnon 33S Automotive Service BRONZE
MB / Man. Natasha Dyck 34PS Cooking GOLD
NS / N.-É. Marie Salter 34PS Cooking SILVER
PE / Î.-P.-É. Jonathan Menzies 34PS Cooking BRONZE
PE / Î.-P.-É. Jenny Gillis 34S Cooking GOLD
NT / T.-N.-O. Katrina Heimbach 34S Cooking SILVER
MB / Man. MacKenzie Ferguson 34S Cooking BRONZE
ON / Ont. Michael Scaife 35PS Restaurant Service GOLD
PE / Î.-P.-É. Shannon MacAskill 35PS Restaurant Service SILVER
SK / Sask Samaya Katzmam 35PS Restaurant Service BRONZE
MB / Man. Thomas Zinn 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
MB / Man. Konrad Zinn 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
QC / Qué. Marie-Michèle Therrien 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
QC / Qué. Michel Charbonneau 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
QC / Qué. Jean-François Lamond 38PS Refrigeration GOLD
AB / Alb. Ben Kozar 38PS Refrigeration SILVER
MB / Man. John Keith Lyne 38PS Refrigeration BRONZE
ON / Ont. Matthew Burr 39PS IT and Network Support GOLD
NL / T.-N.-L. Michael Hopkins 39PS IT and Network Support SILVER
AB / Alb. Dallas Rathbone 39PS IT and Network Support BRONZE
BC / C.-B. Nathan Wiens 39S IT and Network Support GOLD
ON / Ont. Guillaume Lafrance 39S IT and Network Support SILVER
AB / Alb. Alex Szczuczko 39S IT and Network Support BRONZE
NL / T.-N.-L. Andrew Power 40PS Graphic Design GOLD
QC / Qué. Mélissa Beaubien 40PS Graphic Design SILVER
AB / Alb. Camille Nguyen 40PS Graphic Design BRONZE
MB / Man. Adrian Trimble 40S Graphic Design GOLD
NT / T.-N.-O. Tyler Heal 40S Graphic Design SILVER
ON / Ont. Irina Geanta 40S Graphic Design BRONZE
BC / C.-B. Jordan Brooke 51PS Industrial Mechanic-Millwright GOLD
MB / Man. Perry Ross 51PS Industrial Mechanic-Millwright SILVER
ON / Ont. Brendon Van Der Weer 51PS Industrial Mechanic-Millwright BRONZE
ON / Ont. Samuel Bunting 52PS Architectural CADD GOLD
SK / Sask Shawn Coates 52PS Architectural CADD SILVER
NL / T.-N.-L. Jason Garland 52PS Architectural CADD BRONZE
QC / Qué. Marilyne Boutin 52S Architectural CADD GOLD
MB / Man. Eric Thiessen 52S Architectural CADD SILVER
ON / Ont. Carolyn Judd 52S Architectural CADD BRONZE
SK / Sask Tyson McBain 53S Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
PE / Î.-P.-É. Marshall Noye 53S Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
ON / Ont. Maxime Vallée 53S Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
AB / Alb. Andrea Clark 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
AB / Alb. Caitlynn Legris 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
NS / N.-É. Zachary Ball 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
NS / N.-É. Jason Vermes 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
ON / Ont. Chris Argue 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
ON / Ont. Michael Lynch 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
ON / Ont. Alyscia McMullin 83S Job Interview GOLD
SK / Sask Katelyn Larson 83S Job Interview SILVER
AB / Alb. Jennifer Walsh 83S Job Interview BRONZE
ON / Ont. Julia Riddle 84S Job Skill Demonstration GOLD
SK / Sask Emma Orr 84S Job Skill Demonstration SILVER
AB / Alb. Saher Mohamed 84S Job Skill Demonstration BRONZE
ON / Ont. Kathleen Smith 85S Prepared Speech GOLD
NL / T.-N.-L. Jessica McErlean 85S Prepared Speech SILVER
SK / Sask Brendan Kozun 85S Prepared Speech BRONZE
BC / C.-B. Jade McGilvray 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
BC / C.-B. Jenna Cumbers 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
AB / Alb. Ian Charlton 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
AB / Alb. Jason Lindsay 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
PE / Î.-P.-É. Shaun Ready 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
PE / Î.-P.-É. Greg Murray 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
MB / Man. Andrew Yablonski 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
MB / Man. Jordan Duchnycz 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
AB / Alb. Chris Putnam 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
AB / Alb. Adam Kabekke 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
NS / N.-É. John Shaw 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
NS / N.-É. Mitchell Herron-Jacobs 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
BC / C.-B. Brent Reddick 91PS Aircraft Maintenance GOLD
ON / Ont. John Bolan 91PS Aircraft Maintenance SILVER
NB / N.-B. Pierre Damboise 91PS Aircraft Maintenance BRONZE
NT / T.-N.-O. Keegan Lower 92S Worksite Safety GOLD
ON / Ont. Carly Wing 92S Worksite Safety SILVER
NS / N.-É. Destiny Pero 92S Worksite Safety BRONZE
ON / Ont. Alexandre Boisvert 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON / Ont. Stephen Bubnick 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON / Ont. Joel Lebel 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON / Ont. Max Pomminville 93PS Robotics (team of 4) GOLD
PE / Î.-P.-É. Kurt MacLeod 93PS Robotics (team of 4) SILVER
PE / Î.-P.-É. Nicholas Crozier 93PS Robotics (team of 4) SILVER
PE / Î.-P.-É. Tyler MacPherson 93PS Robotics (team of 4) SILVER
PE / Î.-P.-É. Derek Profit 93PS Robotics (team of 4) SILVER
SK / Sask Ian Lewis 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
SK / Sask Aaron Vandermeulen 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
SK / Sask Phillip MacDonald 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
SK / Sask Stephen Schwindt 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
NS / N.-É. Sam Neatby 94PS Heavy Equipment Service GOLD
NB / N.-B. Justin Flynn 94PS Heavy Equipment Service SILVER
YT / Yn Nathan Peterson 94PS Heavy Equipment Service BRONZE
ON / Ont. Gabriel Merino SPS Car Painting GOLD
AB / Alb. Stephen Giordano SPS Car Painting SILVER
YT / Yn Jeffrey Brewster SPS Car Painting BRONZE