Results for SCNC 2008

MO
First Name Last Name # Skill Medal
ON Michael Van Leeuwen 03PS Precision Machining GOLD
AB Brandon Haycock 03PS Precision Machining SILVER
QC Jean-François Lessard 03PS Precision Machining BRONZE
QC Jérémie Samson 03S Precision Machining GOLD
ON Curtis Thomson 03S Precision Machining SILVER
AB Tom Manners 03S Precision Machining BRONZE
ON Andrew Marcolin 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
ON Jamie Feenstra 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
QC Alexandre Filion 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
QC Étienne Gendron 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
AB Aaron Riddle 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
AB Dennis McCollum 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
QC Mathieu Baril 05PS Mechanical CADD GOLD
ON Lawrence Lee 05PS Mechanical CADD SILVER
NL Matthew Stanley 05PS Mechanical CADD BRONZE
QC Germain-Samuel Sauvé 05S Mechanical CADD GOLD
ON Joël Carbonneau 05S Mechanical CADD SILVER
SK Brian Grosskleg 05S Mechanical CADD BRONZE
AB David Dyck 06PS CNC Machining GOLD
YT Karl Loos 06PS CNC Machining SILVER
NB. Andrew Lane 06PS CNC Machining BRONZE
ON Stacy Dubois 09PS IT – Office Software Applications GOLD
NS Vernon Bent 09PS IT – Office Software Applications SILVER
MB Ashley Schweitzer 09PS IT – Office Software Applications BRONZE
MB Lindsey Penner 0PS IT – Office Software Applications GOLD
SK April Stanton 09S IT – Office Software Applications SILVER
NB. Justin Vaillancourt 09S IT – Office Software Applications BRONZE
QC Marc-Olivier Bélanger 10PS Welding GOLD
BC Evan Butchart 10PS Welding SILVER
ON Robert Reed 10PS Welding BRONZE
QC Kim Martineau 10S Welding GOLD
MB Dave Gaston 10S Welding SILVER
ON Maxime Côté 10S Welding BRONZE
BC Tyler Selzler 13PS Autobody Repair GOLD
AB Devon DeBoer 13PS Autobody Repair SILVER
NS Shaun Langille 13PS Autobody Repair BRONZE
ON Craig Mannell 13S Autobody Repair GOLD
AB Taylor Yalte 13S Autobody Repair SILVER
QC Pascal Thibault 13S Autobody Repair BRONZE
QC Frédéric Lessard 14PS Sheet Metal Work GOLD
AB Brad Chyz 14PS Sheet Metal Work SILVER
YT David Gonda 14PS Sheet Metal Work BRONZE
ON Brian Martineau 15PS Plumbing GOLD
SK Kevin Kingston 15PS Plumbing SILVER
QC Philippe Leduc 15PS Plumbing BRONZE
QC Jimmy Boilard 15S Plumbing GOLD
ON Idrees Nawabi 15S Plumbing SILVER
NS Chris Boutilier 15S Plumbing BRONZE
NL Stephen Genge 16PS Electronics GOLD
BC Thorin Brown 16PS Electronics SILVER
ON Jud Tofflemire 16PS Electronics BRONZE
ON Colin Iuliano 16S Electronics GOLD
MB Derek Wallace 16S Electronics SILVER
BC Dane Hansen 16S Electronics BRONZE
QC Danny Turcotte 17PS Web Site Development GOLD
MB Kaila MacDonald 17PS Web Site Development SILVER
NL Jonathan Rogers 17PS Web Site Development BRONZE
NB. Jason Valdron 17S Web Site Development GOLD
ON Kevin Piunno 17S Web Site Development SILVER
BC Erin Chung 17S Web Site Development BRONZE
BC Chris Horntvedt 18PS Electrical Wiring GOLD
YT Michael Settle 18PS Electrical Wiring SILVER
AB Craig Spady 18PS Electrical Wiring BRONZE
QC Alexandre Côté 18S Electrical Wiring GOLD
MB Stefan Schewa 18S Electrical Wiring SILVER
PE Dallas Ellsworth 18S Electrical Wiring BRONZE
AB Steven Dingwall 19PS Automation and Control GOLD
ON Jamie Perrault 19PS Automation and Control SILVER
QC Nicolas Leclerc Bellavance 19PS Automation and Control BRONZE
QC Kevin Jeanson 20PS Brick Masonry GOLD
MB Joey Brooks 20PS Brick Masonry SILVER
ON Lori Martin 20PS Brick Masonry BRONZE
QC Jonathan Arbour 24PS Cabinetmaking GOLD
MB Travis Wieler 24PS Cabinetmaking SILVER
AB Andrew Spring 24PS Cabinetmaking BRONZE
AB Bart Van Haaren 24S Cabinetmaking GOLD
MB Andreas Esau 24S Cabinetmaking SILVER
QC Samuel Hivon 24S Cabinetmaking BRONZE
MB Cornelius Fehr 26PS Carpentry GOLD
NL Chris Swain 26PS Carpentry SILVER
ON Scott Blair 26PS Carpentry BRONZE
BC Michael Gatey 26S Carpentry GOLD
AB Stephen Wein 26S Carpentry SILVER
ON Brandon Young 26S Carpentry BRONZE
QC Samuel Chabot 29PS Hairstyling GOLD
NU / Nt Lucy Idlout 29PS Hairstyling SILVER
AB Veronica Lee 29PS Hairstyling BRONZE
QC Marc-Antoine Vachon 29S Hairstyling GOLD
MB Jill Hadfield 29S Hairstyling SILVER
AB Sable Melton 29S Hairstyling BRONZE
NB. Isabelle Collin 30PS Aesthetics GOLD
MB Rebecca-Dawn Hamilton 30PS Aesthetics SILVER
NL Nicole Stokes 30PS Aesthetics BRONZE
QC Véronique Potvin 31S Women’s Apparel Design GOLD
BC Daisy Liang 31S Women’s Apparel Design SILVER
MB Shantel Manzuik 31S Women’s Apparel Design BRONZE
NS Sarah Gallagher 32PS Baking GOLD
BC Caitlynn Mayo 32PS Baking SILVER
QC Karine Alvert 32PS Baking BRONZE
QC Krystel Corrigan 32S Baking GOLD
BC Jeffrey Derkson 32S Baking SILVER
ON Tamara Martell 32S Baking BRONZE
BC Jonathan MacIntyre 33PS Automotive Service GOLD
ON Dan Van Holst 33PS Automotive Service SILVER
AB Matthew Quinn 33PS Automotive Service BRONZE
ON Adam Bocheck 33S Automotive Service GOLD
QC Francis Pronovost 33S Automotive Service SILVER
AB Trevor Evenson 33S Automotive Service BRONZE
QC Sébastien Laframboise 34PS Cooking GOLD
AB Jordan Clay 34PS Cooking SILVER
ON Lindsay Vandekamp 34PS Cooking BRONZE
BC Scott Schmich 34S Cooking GOLD
QC Judith Fitze 34S Cooking SILVER
AB Ian MacDougall 34S Cooking BRONZE
QC Pierre-Luc Côté 35PS Restaurant Service GOLD
AB Lauren Funk 35PS Restaurant Service SILVER
PE Vanessa LeBlanc 35PS Restaurant Service BRONZE
QC Stéphanie Gagné 35S Restaurant Service GOLD
PE Morgan Burt 35S Restaurant Service SILVER
ON Alicia Whalen 35S Restaurant Service BRONZE
MB Thomas Zinn 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
MB Konrad Zinn 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
ON Brian Bailey 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
ON Erin Van Dooren 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
QC Caroline Tanguay 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
QC Hugo Parent 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
BC Grahem Blasko 38PS Refrigeration GOLD
QC Mathieu Boily 38PS Refrigeration SILVER
NS Matthew Fitzgerald 38PS Refrigeration BRONZE
AB Matthew Chadder 39PS IT and Network Support GOLD
ON Josh Ryan 39PS IT and Network Support SILVER
QC Mathieu Bergeron-Legros 39PS IT and Network Support BRONZE
ON Andre Recnik 39S IT and Network Support GOLD
BC Curtis Benteau 39S IT and Network Support SILVER
AB Kevin Lau 39S IT and Network Support BRONZE
QC David Boivin 40PS Graphic Design GOLD
NL Becki Peckham 40PS Graphic Design SILVER
BC Albert Law 40PS Graphic Design BRONZE
QC Mélanie Lafleur 40S Graphic Design GOLD
NL Andrew Power 40S Graphic Design SILVER
NT Tyler Heal 40S Graphic Design BRONZE
AB Shane Yachimec 51PS Industrial Mechanic-Millwright GOLD
ON Jennifer Speers 51PS Industrial Mechanic-Millwright SILVER
QC Émile Saulnier Bélanger 51PS Industrial Mechanic-Millwright BRONZE
SK Ben Vetter 52PS Architectural CADD GOLD
ON Ben Van Leeuwen 52PS Architectural CADD SILVER
NL Aaron Winter 52PS Architectural CADD BRONZE
AB Sorrel Whitrow 52S Architectural CADD GOLD
ON Angie Schempp 52S Architectural CADD SILVER
MB Eric Thiessen 52S Architectural CADD BRONZE
PE Marshall Noye 53S Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
SK Philip Reusser 53S Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
AB Morgan St-Onge 53S Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
MB Gloria Perron 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
MB Kevin Forbes 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
NT Ian MacDougall 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
NT Chris Aitken 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
BC Adam Jackson 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
BC David Murphy 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
AB Stephanie D’agostini 83S Job Interview GOLD
ON Joshua Newton 83S Job Interview SILVER
SK Samantha Pirie 83S Job Interview BRONZE
AB Satricia Knake 84S Job Skill Demonstration GOLD
NL Jennifer Shears 84S Job Skill Demonstration SILVER
ON Elizabeth Ionadi 84S Job Skill Demonstration BRONZE
ON Kathleen Gatti 85S Prepared Speech GOLD
NL Jessica McErlean 85S Prepared Speech SILVER
MB Matthew Sanscartier 85S Prepared Speech BRONZE
MB Olexiy Zhukov-Malyeyev 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
MB Adam Choboter 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
ON Odel Plummer 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
ON Christopher Broadfield 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
BC Davis Sun 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
BC Andreas Carroll 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
AB Adam Kabbeke 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
AB Chris Putnam 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
SK Jordan Leatherdale 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
SK Dylan Melville 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
ON Kathy Banas 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
ON Joshua Myers 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
ON Gwen Barker 91PS Aircraft Maintenance GOLD
MB Daniel Dupis 91PS Aircraft Maintenance SILVER
NS William Murray 91PS Aircraft Maintenance BRONZE
NT Peter Boggis 92S Worksite Safety GOLD
ON Samuel Storey 92S Worksite Safety SILVER
AB Shamus Hardie 92S Worksite Safety BRONZE
MB Paulo Tovaryanskyy 93PS Robotics (team of 4) GOLD
MB Myles Robinson 93PS Robotics (team of 4) GOLD
MB Codey Scarrett 93PS Robotics (team of 4) GOLD
MB Christiane Bingham 93PS Robotics (team of 4) GOLD
SK Zac Malayney 93PS Robotics (team of 4) SILVER
SK TK Ayers 93PS Robotics (team of 4) SILVER
SK Kyle Mierau 93PS Robotics (team of 4) SILVER
ON Rock Malenfant 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
ON Bobby Sylvain 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
ON Joel Lebel 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
ON Jonathan Laflèche 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
NS Jordan Kennedy 94PS Heavy Equipment Service GOLD
NB. René Gagnon 94PS Heavy Equipment Service SILVER
YT Chris Dunbar 94PS Heavy Equipment Service BRONZE
AB Daniel Green TC1 PS Car Painting GOLD
YT Jeff Brewster TC1 PS Car Painting SILVER
QC Franco Nardi TC1 PS Car Painting SILVER
NB. Pierre-Luc Chiasson TC1 PS Car Painting BRONZE