Results for SCNC 2007

MO First Name Last Name # Skill Medal
SK Mike O’Grodnick 03PS Precision Machining GOLD
ON Cody Noble 03PS Precision Machining SILVER
NS Chad Lowe 03PS Precision Machining BRONZE
AB Matthew Hebert 03S Precision Machining GOLD
QC Priscilla Fournier 03S Precision Machining SILVER
MB Kyle Kolke 03S Precision Machining BRONZE
ON Andrew Marcolin 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
ON Jamie Feenstra 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
AB Colin Taekema 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
AB Christopher Daniels-Enis 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
QC Juan Carlos Mollinedo Arteaga 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
QC Mathieu Courteau 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
ON Michael McLellan 05PS Mechanical CADD GOLD
QC Julie De Grandpré 05PS Mechanical CADD SILVER
NS Jeff Ryan 05PS Mechanical CADD BRONZE
ON Joël Carbonneau 05S Mechanical CADD GOLD
AB Dale Friesen 05S Mechanical CADD SILVER
BC Brett Williams 05S Mechanical CADD BRONZE
ON Shawn Finan 06PS CNC Machining GOLD
AB Ian Spark 06PS CNC Machining SILVER
SK Brent Roberts 06PS CNC Machining BRONZE
ON Stacy Dubois 09PS IT – Office Software Applications GOLD
MB Jenn Dietrich 09PS IT – Office Software Applications SILVER
NS Angela Smith-Lohnes 09PS IT – Office Software Applications BRONZE
ON Julia Morra 0PS IT – Office Software Applications GOLD
SK Morgan Demkey 09S IT – Office Software Applications SILVER
AB Dustyn Straga 09S IT – Office Software Applications BRONZE
QC Pierre-Luc Tessier 10PS Welding GOLD
NB Shawn Edgar 10PS Welding SILVER
BC Kyle Bramhoff 10PS Welding BRONZE
QC Louis-Maxime Naud 10S Welding GOLD
ON Israël Lacombe 10S Welding SILVER
BC Chad Poon 10S Welding BRONZE
MB Ryan Bodnar 13PS Autobody Repair GOLD
NS Shaun Langille 13PS Autobody Repair SILVER
YT Keith Gartner 13PS Autobody Repair BRONZE
QC Pascal Bousquet 13S Autobody Repair GOLD
MB Kyle Robson 13S Autobody Repair SILVER
ON Jesse Lamb 13S Autobody Repair BRONZE
NB Michel Bourgeois 14PS Sheet Metal Work GOLD
AB Merissa Greenlaw 14PS Sheet Metal Work SILVER
YT David Gonda 14PS Sheet Metal Work BRONZE
QC Francis Jolin 15PS Plumbing GOLD
SK Ryan Yeager 15PS Plumbing SILVER
NT Tyler Janz 15PS Plumbing BRONZE
ON Michael Jordan 16PS Electronics GOLD
NL Stephen Genge 16PS Electronics SILVER
BC Jesse Maitland 16PS Electronics BRONZE
MB Troy Denton 16S Electronics GOLD
BC Dane Hanseh 16S Electronics SILVER
ON Colin Luliano 16S Electronics BRONZE
QC Rémi Prévost 17PS Web Site Development GOLD
MB Tyler Johnston 17PS Web Site Development SILVER
NL Michael Martin 17PS Web Site Development BRONZE
MB Johnathan Hok 17S Web Site Development GOLD
ON Nan (Nancy) Zheng 17S Web Site Development SILVER
BC Christina Van 17S Web Site Development BRONZE
AB Garrett Pearman 18PS Electrical Wiring GOLD
QC Martin Baribeau 18PS Electrical Wiring SILVER
ON Ryan Longe 18PS Electrical Wiring BRONZE
MB Markus Wall 18S Electrical Wiring GOLD
BC Kevin Pencer 18S Electrical Wiring SILVER
ON Marty Clemmer 18S Electrical Wiring BRONZE
PE William Callbeck 19PS Automation and Control GOLD
QC Philippe Denis-Ducharme 19PS Automation and Control SILVER
NS Blake Davidson 19PS Automation and Control BRONZE
MB Mathew Kroeker 20PS Brick Masonry GOLD
ON Steven Elliot 20PS Brick Masonry SILVER
NS Thomas Zwicker 20PS Brick Masonry BRONZE
AB Lloyd Van Maanen 24PS Cabinetmaking GOLD
QC Andree Sayer 24PS Cabinetmaking SILVER
MB Travis Wieler 24PS Cabinetmaking BRONZE
BC Neil Hawkes 24S Cabinetmaking GOLD
AB Andrew Spring 24S Cabinetmaking SILVER
MB Andreas Esau 24S Cabinetmaking BRONZE
BC Jace Albrecht 26PS Carpentry GOLD
AB Marc Holte 26PS Carpentry SILVER
ON Stanley Riewald 26PS Carpentry BRONZE
MB Jacob George 26S Carpentry GOLD
SK Cody Walker 26S Carpentry SILVER
AB Kamren Birkbeck 26S Carpentry BRONZE
NL Courtney Simon 29PS Hairstyling GOLD
NU Lucy Idlout 29PS Hairstyling SILVER
MB Samantha Ashdown 29PS Hairstyling BRONZE
MB Haley Golin 29S Hairstyling GOLD
AB Randi Padgett 29S Hairstyling SILVER
QC Jessica Thibodeau-Hamel 29S Hairstyling BRONZE
NB Chantale Poirier 30PS Aesthetics GOLD
NL Julie Ryan 30PS Aesthetics SILVER
AB Alisa Milligan 30PS Aesthetics BRONZE
QC Tiffany Scholtys 31S Women’s Apparel Design GOLD
BC Sandy Gum 31S Women’s Apparel Design SILVER
MB Samantha Wichenko 31S Women’s Apparel Design BRONZE
QC Maxence Gagnon-Babin 32PS Baking GOLD
NS Susan Morrison 32PS Baking SILVER
PE Krista MacQuarrie 32PS Baking BRONZE
QC Amélie Dumais 32S Baking GOLD
AB Corinne Zoller 32S Baking SILVER
BC Caitlin Mayo 32S Baking BRONZE
ON Sean Johnson 33PS Automotive Service GOLD
NS Jeremy Allen 33PS Automotive Service SILVER
NL Justin Flight 33PS Automotive Service BRONZE
ON Adam Bocheck 33S Automotive Service GOLD
AB Jessen Collingridge 33S Automotive Service SILVER
QC Kevin Jutras 33S Automotive Service BRONZE
MB Melissa Hryb 34PS Cooking GOLD
ON Trevor Ritchie 34PS Cooking SILVER
PE Domenic Serio 34PS Cooking BRONZE
QC Emmanuelle Leftick 34S Cooking GOLD
ON Jonathan Nevin 34S Cooking SILVER
NL Christine Decker 34S Cooking BRONZE
SK Tanya Schell 35PS Restaurant Service GOLD
QC Pierre-Luc Côté 35PS Restaurant Service SILVER
MB Laneil Smith 35PS Restaurant Service BRONZE
QC Stéphanie Lampron-Plante 35S Restaurant Service GOLD
ON Rand-Jane (R.J.) Mousinho 35S Restaurant Service SILVER
NS Kyle Kelly 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
NS Kyle MacDonald 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
AB Jeff Highstead 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
AB Tavis Brown 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
QC Simon Bérubé 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
QC Maxime Blain-Lévesque 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
NS Blair Richardson 38PS Refrigeration GOLD
AB Calvin Rose 38PS Refrigeration SILVER
MB Rob Alvater 38PS Refrigeration BRONZE
NL Shawn Edwards 39PS IT and Network Support GOLD
BC Shaun Greene 39PS IT and Network Support SILVER
NS Evan Isnor 39PS IT and Network Support BRONZE
AB James McNeice 39S IT and Network Support GOLD
ON Gurjit Bains 39S IT and Network Support SILVER
MB Joel Lamb 39S IT and Network Support BRONZE
NT Cody Peterson 40PS Graphic Design GOLD
QC Stéphanie Smith 40PS Graphic Design SILVER
NL Becki Peckham 40PS Graphic Design BRONZE
NL Andrew Power 40S Graphic Design GOLD
NT Tyler Heal 40S Graphic Design SILVER
ON Julie Do 40S Graphic Design BRONZE
ON Ryan Mlodozenec 51PS Industrial Mechanic-Millwright GOLD
SK Michael Barnes 51PS Industrial Mechanic-Millwright SILVER
AB Brett Robinson 51PS Industrial Mechanic-Millwright BRONZE
SK Andrea Kowalchuk 52PS Architectural Technology & Design GOLD
NS Ceilidh Carter 52PS Architectural Technology & Design SILVER
NL Jonathon Yeo 52PS Architectural Technology & Design BRONZE
BC Lydia Bush 52S Architectural Technology & Design GOLD
ON Bradley Stroyan 52S Architectural Technology & Design SILVER
SK Beatrice Amyotte 52S Architectural Technology & Design BRONZE
SK Steven Hoppe 53S Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
NS David Alexander Swan 53S Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
ON Aaron Roth 53S Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
MB Wramil Santos 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
MB Tyler Funk 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
NU Bjorn Simonsen 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
NU Lauren Solski 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
NB Michel Légaré 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
NB Michel Guitard 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
ON Becky Branton 83S Job Interview GOLD
AB Breanne Friedt 83S Job Interview SILVER
NL Susan White 83S Job Interview BRONZE
ON Nick Grose 84S Job Skill Demonstration GOLD
AB Tyler Reinbold 84S Job Skill Demonstration SILVER
NL Jennifer Shears 84S Job Skill Demonstration BRONZE
ON Timothy Wyman-McCarthy 85S Prepared Speech GOLD
NL Colin Rose 85S Prepared Speech SILVER
NT Megan Welsh 85S Prepared Speech BRONZE
ON Ryan Kitagawa 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
ON Kalvin Taylor 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
BC Colby Crawford 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
BC Alex Jackson 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
AB Jesse Marryatt 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
AB Chris Jones 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
ON Chang Dai 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
ON Peter Zhang 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
MB Anthony Majure 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
MB Jonnathan Smadello 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
NS Kimberly Hyson 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
NS John Shaw 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
MB Lee Maternick 91PS Aircraft Maintenance GOLD
ON John Dejong 91PS Aircraft Maintenance SILVER
NT Royce Schaff 91PS Aircraft Maintenance BRONZE
ON Laura Austin 92S Worksite Safety GOLD
BC Bradley Kenneth Sanders 92S Worksite Safety SILVER
NS William Sampson 92S Worksite Safety BRONZE
ON Ian Hillier 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Jamie Hobson 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON John Nguyen 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Ken Nguyen 93PS Robotics (team of 4) GOLD
BC Tyler Ballantyne 93PS Robotics (team of 4) SILVER
BC Dylan Hutchinson 93PS Robotics (team of 4) SILVER
BC Owen Remmen 93PS Robotics (team of 4) SILVER
BC Philippe Biebach 93PS Robotics (team of 4) SILVER
SK Zachary Malayney 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
SK TK Ayers 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
SK Gage Bush 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
SK Kyle Mireau 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
MB Jason Mann 94PS Heavy Equipment Service GOLD
NT Kyle Wright 94PS Heavy Equipment Service SILVER
NS Chance MacKenzie 94PS Heavy Equipment Service BRONZE