Results for SCNC 2004

MO First Name Last Name #
Skill Medal
ON Kevin Goulding 03PS Precision Machining GOLD
QC Jérôme St-Amant 03PS Precision Machining SILVER
AB Kevin Wilkie 03PS Precision Machining BRONZE
QC Guy Blain 03S Precision Machining GOLD
AB Carl Stretch 03S Precision Machining SILVER
MB Jeremy Mozil 03S Precision Machining BRONZE
QC François Lessard 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
QC Dave Castonguay 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
AB Kyle Pearce 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
AB David Findlay 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
ON Russell Sampson 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
ON James More 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
QC Mario Tremblay 05PS Mechanical CADD GOLD
NS Earl Peeples 05PS Mechanical CADD SILVER
ON Christopher Serran 05PS Mechanical CADD BRONZE
QC Tommy Beauchesne 05S Mechanical CADD GOLD
ON Kasimir Kosakowski 05S Mechanical CADD SILVER
BC Vladislav Kouchnarev 05S Mechanical CADD BRONZE
NB Marc-André Savoie 06PS CNC Machining GOLD
QC Steve Legault 06PS CNC Machining SILVER
PE Noah Gould 06PS CNC Machining BRONZE
NS Rita Landgraf 09PS IT – Office Software Applications GOLD
NL Chrystal King 09PS IT – Office Software Applications SILVER
AB Newton Fong 09PS IT – Office Software Applications BRONZE
AB Robyn McMillan 0PS IT – Office Software Applications GOLD
NB Jonathan Todd 09S IT – Office Software Applications SILVER
SK Nichelle Stever 09S IT – Office Software Applications BRONZE
AB Curtis Ritchie 10PS Welding GOLD
BC Mark Powell 10PS Welding SILVER
QC Hugues Cantin 10PS Welding BRONZE
NB Terry Boudreau 10S Welding GOLD
QC Simon Lebeau 10S Welding SILVER
MB Michael Clasen 10S Welding BRONZE
BC Barrie Beerstra 13PS Autobody Repair GOLD
ON Hartley Ellis 13PS Autobody Repair SILVER
QC Maxime Lachance 13PS Autobody Repair BRONZE
ON Mark Millson 13S Autobody Repair GOLD
QC Pierre-Philippe Gosselin 13S Autobody Repair SILVER
AB Chris Brouwer 13S Autobody Repair BRONZE
QC Dany Coutu 14PS Sheet Metal Work GOLD
AB Tyler Gniewotta 14PS Sheet Metal Work SILVER
NS Timmy LeBlanc 14PS Sheet Metal Work BRONZE
BC Martin Broad 15PS Plumbing GOLD
QC Simon Proteau 15PS Plumbing SILVER
PE William Ramsay 15PS Plumbing BRONZE
BC Greg Hibbert 16PS Electronics GOLD
QC Francis Paris 16PS Electronics SILVER
PE Adam Campbell 16PS Electronics BRONZE
ON Colin O’Flynn 16S Electronics GOLD
BC Daniel Daigle 16S Electronics SILVER
MB Bradley Nickel 16S Electronics BRONZE
AB John Capatos 18I Electrical Wiring GOLD
BC Adam Byron 18I Electrical Wiring SILVER
SK Nick Burtney 18I Electrical Wiring BRONZE
BC John Bayers 19I Automation and Control GOLD
NS Matthew Van Rossum 19I Automation and Control SILVER
QC Simon Roy 19I Automation and Control BRONZE
MB Kris Benedictson 20I Brick Masonry GOLD
AB Tom Sorensen 20I Brick Masonry SILVER
QC Maxime Brouillard 20I Brick Masonry BRONZE
AB Calvin Ages 24PS Cabinetmaking GOLD
MB Jeff Hudson 24PS Cabinetmaking SILVER
QC Vitalii Cerencov 24PS Cabinetmaking BRONZE
BC Adrian Sintich 24S Cabinetmaking GOLD
QC Andréanne Lajoie 24S Cabinetmaking SILVER
AB Matthew Thiessen 24S Cabinetmaking BRONZE
AB Matthew Kraay 26PS Carpentry GOLD
PE Philip Hardy 26PS Carpentry SILVER
BC Brad Rumpel 26PS Carpentry BRONZE
QC David Malenfant 26S Carpentry GOLD
AB Dominic Boire 26S Carpentry SILVER
BC Matthew Spehar 26S Carpentry BRONZE
QC Judith Buteau 28PS Floristry GOLD
BC Jina Sun 28PS Floristry SILVER
MB Danielle Laviolette 28PS Floristry BRONZE
QC Alexandra Bolduc 28S Floristry GOLD
MB Elizabeth Moore-Bunney 28S Floristry SILVER
ON Megan Woudstra 28S Floristry BRONZE
QC Mélanie Simard-Gaudreault 29PS Hairstyling GOLD
AB Meghan Horosko 29PS Hairstyling SILVER
ON Lina Shamoun 29PS Hairstyling BRONZE
QC Marie-France Milette 29S Hairstyling GOLD
29S Hairstyling SILVER
29S Hairstyling BRONZE
QC Valérie Claveau 31S Women’s Apparel Design GOLD
BC Rebecca Plante 31S Women’s Apparel Design SILVER
MB Heather Wallis 31S Women’s Apparel Design BRONZE
QC Catherine Guillet 32PS Baking GOLD
BC Heather Giasson 32PS Baking SILVER
NS Michelle Delorey 32PS Baking BRONZE
QC Nicolas Noël 32S Baking GOLD
MB Tyler McKenzie 32S Baking SILVER
ON Jessica DeSilva 32S Baking BRONZE
AB Jarred Wegner 33PS Automotive Service GOLD
BC Matt Horsley 33PS Automotive Service SILVER
PE Katherine Sweet 33PS Automotive Service BRONZE
QC Julien Lafleur 33S Automotive Service GOLD
MB Paul Solilak 33S Automotive Service SILVER
SK Kevin Wock 33S Automotive Service BRONZE
PE Angela Wall 34PS Cooking/Cuisine GOLD
QC Éric Blouin-Duchesne 34PS Cooking/Cuisine SILVER
BC Chris Irving 34PS Cooking/Cuisine BRONZE
QC Mathieu Gignac 34S Cooking/Cuisine GOLD
ON Trevor Ritchie 34S Cooking/Cuisine SILVER
BC Stephanie Burton 34S Cooking/Cuisine BRONZE
PE Joshawa Lamkey 35PS Restaurant Service GOLD
QC Élaine Bernard 35PS Restaurant Service SILVER
MB Aneta Widecka 35PS Restaurant Service BRONZE
QC Cynthia Racine 35S Restaurant Service GOLD
NT Stephanie Bourgeois 35S Restaurant Service SILVER
NU Joel Fortier 35S Restaurant Service BRONZE
QC Dominic Martel 37I Landscape Gardening (team of 2) GOLD
QC François Bilodeau 37I Landscape Gardening (team of 2) GOLD
AB Alycia Seely 37I Landscape Gardening (team of 2) SILVER
AB Amy Vaughn 37I Landscape Gardening (team of 2) SILVER
ON Matt Ridout 37I Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
ON Allan Hancock 37I Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
QC Mathieu Girard 38I Refrigeration GOLD
PE Nick Green 38I Refrigeration SILVER
ON Raymond Patten 38I Refrigeration BRONZE
AB Menno Vanderlist 39PS IT and Network Support GOLD
QC Julien Racine-Rainville 39PS IT and Network Support SILVER
ON Graham Males 39PS IT and Network Support BRONZE
BC Brent Hunter 39S IT and Network Support GOLD
ON Jean-François Bibeau 39S IT and Network Support SILVER
AB Joshua Florence 39S IT and Network Support BRONZE
QC Caroline Faucher 40PS Graphic Design GOLD
PE Emily Doiron 40PS Graphic Design SILVER
NL Danny Chapman 40PS Graphic Design BRONZE
ON Meg Lynch 40S Graphic Design GOLD
PE Jacob McDearmid 40S Graphic Design SILVER
BC James Nakagawa 40S Graphic Design BRONZE
QC Katy Desroches 43I Aesthetics GOLD
NB Christine Landry 43I Aesthetics SILVER
MB Heather Schellenberg 43I Aesthetics BRONZE
MB Barret Smith 51PS Industrial Mechanic-Millwright GOLD
NS James McKnight 51PS Industrial Mechanic-Millwright SILVER
ON Terence Gill 51PS Industrial Mechanic-Millwright BRONZE
SK Daneille Seis 52PS Architectural Technology & Design GOLD
ON Pam Bunker 52PS Architectural Technology & Design SILVER
NL Pat Lafrenière 52PS Architectural Technology & Design BRONZE
QC Mathieu Leclerc-Laramée 52S Architectural Technology & Design GOLD
BC Adam Ruel 52S Architectural Technology & Design SILVER
AB Brandon Cardone 52S Architectural Technology & Design BRONZE
AB Ryer Alyn 53S Small Powered Equipment GOLD
MB Wendy Kwong 53S Small Powered Equipment SILVER
ON Theo Koert 53S Small Powered Equipment BRONZE
NL Geri Coady 81PS Web Site Development GOLD
SK Cameron Roth 81PS Web Site Development SILVER
81PS Web Site Development BRONZE
NT Chris Fournier 81S Web Site Development GOLD
BC Jason Procyk 81S Web Site Development SILVER
NL Michael Wyatt 81S Web Site Development BRONZE
BC Brian Cooper 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
BC Jake Dunbar 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
NB Vincent Lehouillier 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
NB René-Pier Plourde 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
NT Tyler Provincial 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
NT Kelvin Redvers 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
NL Zaren White 83S Job Interview GOLD
ON Samantha Pinto 83S Job Interview SILVER
AB Maleka Ramji 83S Job Interview BRONZE
ON Nicole Kettela 84S Job Skill Demonstration GOLD
AB Jessetine Dombrosky 84S Job Skill Demonstration SILVER
NL Curtis White 84S Job Skill Demonstration BRONZE
ON Nilendri Fernando 85S Prepared Speech GOLD
NL Renee Hodder 85S Prepared Speech SILVER
NT Amanda (Mandy) Lyons 85S Prepared Speech BRONZE
ON Ian McCormick 86S Principles of Technology GOLD
MB David La 86S Principles of Technology SILVER
NL Kyle Rees 86S Principles of Technology BRONZE
ON Tyson Ibele 87S 3D Character Computer Animation GOLD
ON Jessica Dawe 87S 3D Character Computer Animation GOLD
MB Alan Au 87S 3D Character Computer Animation SILVER
MB Adam Krieger 87S 3D Character Computer Animation SILVER
BC Jonathan Snyder 87S 3D Character Computer Animation BRONZE
BC Trevor Melanson 87S 3D Character Computer Animation BRONZE
MB Julien Felx 91PS Aircraft Maintenance GOLD
BC Jeff Williams 91PS Aircraft Maintenance SILVER
ON Derek Mewhinney 91PS Aircraft Maintenance BRONZE
NT Mara Smith 92S Worksite Safety GOLD
NL Tracey Corbett 92S Worksite Safety SILVER
NS Catlin Smith 92S Worksite Safety BRONZE
BC Scott Smith 93PS Robotics (team of 4) GOLD
BC Dan Williams 93PS Robotics (team of 4) GOLD
BC Brandon Adama 93PS Robotics (team of 4) GOLD
BC Stephen Lau 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Christina Sun 93PS Robotics (team of 4) SILVER
ON Carter Williams 93PS Robotics (team of 4) SILVER
ON Adam Cassidy 93PS Robotics (team of 4) SILVER
ON Andrew Dube 93PS Robotics (team of 4) SILVER
PE Landon Yuill 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
PE Evan Gaudet 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
PE Michael Bernard 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
PE Matthew Gaudet 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
AB Graham Mackenzie 94PS Heavy Equipment Service GOLD
ON Adam Shebib 94PS Heavy Equipment Service SILVER
NB Gilles Albert 94PS Heavy Equipment Service BRONZE