Results for SCNC 2003

MO First Name Last Name # Skill Medal
ON Joshua Pollmann 03PS Precision Machining GOLD
AB Russell Polson 03PS Precision Machining SILVER
MB Matthew Stephens 03PS Precision Machining BRONZE
ON Kory Charron 04PS Mechatronics GOLD
ON Mark Knight 04PS Mechatronics GOLD
ON Len Dyck 04PS Mechatronics SILVER
ON Jeremy Binkle 04PS Mechatronics SILVER
04PS Mechatronics BRONZE
04PS Mechatronics BRONZE
ON Christopher Serran 05PS Mechanical CADD GOLD
NS Scott Matheson 05PS Mechanical CADD SILVER
NL Marshall Dodge 05PS Mechanical CADD BRONZE
ON Ji Ke 05S Mechanical CADD GOLD
MB Greg Gaboury 05S Mechanical CADD SILVER
BC Vladislav Kouchnarev 05S Mechanical CADD BRONZE
NB Mike Gallant 06I CNC Turning-Milling GOLD
AB Nathaniel DeBoer 06I CNC Turning-Milling SILVER
MB Lorin Elias 06I CNC Turning-Milling BRONZE
PE Shawn Banks 09PS IT Software Application GOLD
NS Christina Goodhew 09PS IT Software Application SILVER
MB Trudy Teichrieb Bais 09PS IT Software Application BRONZE
AB David Mulligan 0PS IT Software Application GOLD
NB Christian Ouellet 09S IT Software Application SILVER
SK Keely Relland 09S IT Software Application BRONZE
AB Brad Hollman 10PS Welding GOLD
BC Travis Thibeault 10PS Welding SILVER
NB Luc Mazerolle 10PS Welding BRONZE
BC Kyle Hinteregger 10S Welding GOLD
MB Joey Swain 10S Welding SILVER
AB Ryan Leaman 10S Welding BRONZE
AB Derrick Lecocq 13PS Autobody Repair GOLD
BC Petr Ivandic 13PS Autobody Repair SILVER
ON Hartley Ellis 13PS Autobody Repair BRONZE
MB Andrew Crook 13S Autobody Repair GOLD
ON Mark Millson 13S Autobody Repair SILVER
AB Jonathan Ball 13S Autobody Repair BRONZE
NB Peter White 14I Sheet Metal Work GOLD
AB Adam Warkentin 14I Sheet Metal Work SILVER
NL Leo Dillon 14I Sheet Metal Work BRONZE
BC John Rosse 15I Plumbing GOLD
AB Patrick Savard 15I Plumbing SILVER
NB Gilles Poirier 15I Plumbing BRONZE
BC Paul Stone 16PS Electronics GOLD
ON Alicia Weber 16PS Electronics SILVER
PE Adam Campbell 16PS Electronics BRONZE
ON Seneca Cunningham 16S Electronics GOLD
BC Aaron Philippsen 16S Electronics SILVER
MB Nicholas Jackimec 16S Electronics BRONZE
ON Dave Powell 18I Electrical Wiring GOLD
BC Andrew Watt 18I Electrical Wiring SILVER
YT Tyler Shaver 18I Electrical Wiring BRONZE
ON Brent Stevenson 19I Automation and Control GOLD
AB Predrag Kovarbasic 19I Automation and Control SILVER
MB Garry Jones 19I Automation and Control BRONZE
AB Thomas Sorensen 20I Brick Masonry GOLD
AB Aaron Miner 20I Brick Masonry SILVER
MB Adam Harvery 20I Brick Masonry BRONZE
MB Paul Furet 24PS Cabinetmaking GOLD
NS Warren James 24PS Cabinetmaking SILVER
BC Booker Hadley 24PS Cabinetmaking BRONZE
ON Walter Ottiger 24S Cabinetmaking GOLD
BC Grant Lankhaar 24S Cabinetmaking SILVER
MB Corey Voth 24S Cabinetmaking BRONZE
SK Mark Bonneville 26PS Carpentry GOLD
PE Philip B. Hardy 26PS Carpentry SILVER
NL Brian Fewer 26PS Carpentry BRONZE
AB Craig Watson 26S Carpentry GOLD
NS Nick Redden 26S Carpentry SILVER
BC Will Logan 26S Carpentry BRONZE
MB Heather McCarton 28I Floristry GOLD
ON Megan Woudstra 28I Floristry SILVER
BC Susan Tsuruta 28I Floristry BRONZE
ON Lina Shamoun 29PS Hairstyling GOLD
SK Lindsey Vicary 29PS Hairstyling SILVER
NL Julie Ryan 29PS Hairstyling BRONZE
AB Meghan-Kelly Horosko 29S Hairstyling GOLD
SK Kassie Block 29S Hairstyling SILVER
MB Becki Bergen 29S Hairstyling BRONZE
MB Muna Hansana 31S Women’s Apparel Design GOLD
BC Crystal Schmitt 31S Women’s Apparel Design SILVER
ON Sophia Hoang 31S Women’s Apparel Design BRONZE
PE Leslie Lafontaine 32PS Baking GOLD
NS Katrina MacKinnon 32PS Baking SILVER
AB Tanya Gardner 32PS Baking BRONZE
BC Katherine Briggs 32S Baking GOLD
ON Jasmine Ross 32S Baking SILVER
AB Sean Kelly 32S Baking BRONZE
ON Chris Capowski 33PS Automotive Service GOLD
BC Sterling Logan 33PS Automotive Service SILVER
SK Russell Flaman 33PS Automotive Service BRONZE
AB David Johnson 33S Automotive Service GOLD
BC Jordan Penner 33S Automotive Service SILVER
MB Steve Peters 33S Automotive Service BRONZE
PE Michael Stringer 34PS Cooking GOLD
AB Amber Clay 34PS Cooking SILVER
NL Willliam Scott 34PS Cooking BRONZE
BC Jason Gussen 34S Cooking GOLD
PE Stephanie Connell 34S Cooking SILVER
ON Trevor Ritchie 34S Cooking BRONZE
ON Wilma English 35S Restaurant Service GOLD
NT Joel Fortier 35S Restaurant Service SILVER
Restaurant Service BRONZE
ON Greg Scarlett 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
ON Lucas Michielsen 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
MB Jenna Findlater 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
MB Benjamin Zinn 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
BC Erik Toorenburgh 38PS Refrigeration GOLD
NB Chris Chapman 38PS Refrigeration SILVER
NL Wayne Haynes 38PS Refrigeration BRONZE
PE J. Christian Gallant 39PS IT PC Network Support GOLD
NB Chris Goddard 39PS IT PC Network Support SILVER
NS Adam LeDue 39PS IT PC Network Support BRONZE
ON Jean-François Bibeau 39S IT PC Network Support GOLD
NL Michael Mullins 39S IT PC Network Support SILVER
BC Christopher Hart 39S IT PC Network Support BRONZE
PE Emily Doiron 40PS Graphic Design GOLD
NL Daniel Chapman 40PS Graphic Design SILVER
NS Nick Brunt 40PS Graphic Design BRONZE
MB Joshua Dudych 40S Graphic Design GOLD
NT Richard Walsh 40S Graphic Design SILVER
PE Charlie Lavers 40S Graphic Design BRONZE
NB Lindsay Blenus 43I Aesthetics GOLD
BC Joellel Lush-Tatem 43I Aesthetics SILVER
MB Jackie Mason 43I Aesthetics BRONZE
ON Cathy Lewis 51I Industrial Mechanic-Millwright GOLD
ON Tim Oakley 51I Industrial Mechanic-Millwright SILVER
NS Devin Victory 51I Industrial Mechanic-Millwright BRONZE
SK Logan Hjelte 52PS Architectural CADD GOLD
NL Melissa Stockwood 52PS Architectural CADD SILVER
ON Brandon Barroso 52PS Architectural CADD BRONZE
BC Adam Daniel Ruel 52S Architectural CADD GOLD
ON Bryan Rauwerda 52S Architectural CADD SILVER
SK Travis Krueger 52S Architectural CADD BRONZE
ON Justin Whitman 53S Small Powered Equipment GOLD
SK Hartley Simpkins 53S Small Powered Equipment SILVER
MB Ryan LaPointe 53S Small Powered Equipment BRONZE
NL Mark Porter 81PS Internet: Web Page Design (1 or 2) GOLD
NL Geri Coady 81PS Internet: Web Page Design (1 or 2) GOLD
MB Joseph Manisca 81PS Internet: Web Page Design (1 or 2) SILVER
MB Sam Dalupang 81PS Internet: Web Page Design (1 or 2) SILVER
NB Luc Fournier 81PS Internet: Web Page Design (1 or 2) BRONZE
BC Stephanie Fournier 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) GOLD
BC Ryan Lees 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) GOLD
AB Lane Olson 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) SILVER
SK Tony Wong 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) BRONZE
ON Sean Mather 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
ON Amanda Stoutenburg 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
BC Leivon Reid 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
BC Ian Ius 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
NL Dan Warren 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
NL Chris Nicholas 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
BC Sarah Harrison 83S Job Interview GOLD
NL Zaren White 83S Job Interview SILVER
NT Amanda Johns 83S Job Interview BRONZE
ON Ashlie Hahn 84S Job Skill Demonstration GOLD
AB Jessetine Dombrosky 84S Job Skill Demonstration SILVER
MB Michael Charney 84S Job Skill Demonstration BRONZE
ON Nilendri Fernando 85S Prepared Speech GOLD
BC Rahul Bhui 85S Prepared Speech SILVER
NT Amanda Lyons 85S Prepared Speech BRONZE
NL Gaetan Kenway 86S Principles of Technology GOLD
ON Paul Frey 86S Principles of Technology SILVER
NL Kingsley Gifford 86S Principles of Technology BRONZE
ON Dario Garcia 87S Computer Animation (team of 2) GOLD
ON Paul Fournier 87S Computer Animation (team of 2) GOLD
BC Daniel Harrison 87S Computer Animation (team of 2) SILVER
BC Sean Lang 87S Computer Animation (team of 2) SILVER
MB Billy Kiely 87S Computer Animation (team of 2) BRONZE
MB Kirk Kaminsky 87S Computer Animation (team of 2) BRONZE
MB Jonathan Epp 91PS Aircraft Maintenance GOLD
BC Brian Semple 91PS Aircraft Maintenance SILVER
NL Dana Young 91PS Aircraft Maintenance BRONZE
NU Isabel MacDougall 92S Worksite Safety GOLD
NT Mara Smith 92S Worksite Safety SILVER
AB Cole Granger 92S Worksite Safety BRONZE
ON James Babineau 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Danny Gosselin 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Pascal Lacombe 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Michel Plourde 93PS Robotics (team of 4) GOLD
MB Jonathan Carewick 93PS Robotics (team of 4) SILVER
MB Ben Griffiths 93PS Robotics (team of 4) SILVER
MB Stephen Grywacheski 93PS Robotics (team of 4) SILVER
MB Ian Wake 93PS Robotics (team of 4) SILVER
PE Robert Brian Kennedy 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
PE Rory Chaisson 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
PE Dave Hardy 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
PE Michael Wilcock 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
ON Erik Mulder 94PS Heavy Equipment Service GOLD
NT Reg Evans 94PS Heavy Equipment Service SILVER
NS Alain Aubé 94PS Heavy Equipment Service BRONZE