Results for SCNC 2002

MO
First Name Last Name # Skill Medal
QC Alexandre St-Laurent 03PS Precision Machining GOLD
ON Anna Petryshyn 03PS Precision Machining SILVER
AB Cedric Peters 03PS Precision Machining BRONZE
QC Nicolas Lebel 03S Precision Machining GOLD
SK Greg Wock 03S Precision Machining SILVER
ON Paul Cronin 03S Precision Machining BRONZE
ON Andrew Beselaere 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
ON Nathan Rivest 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
QC Étienne Couture 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
QC Denis Imbeault 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
AB Kris Zimmer 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
AB Paul Sagoo 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
MB Adam Hughes 05PS Mechanical CADD GOLD
NS Matthew Boudreau 05PS Mechanical CADD SILVER
ON Michael Thompsom 05PS Mechanical CADD BRONZE
AB Jason Earle 05S Mechanical CADD GOLD
QC Alison Wenning 05S Mechanical CADD SILVER
AB Trevor Christiansen 05S Mechanical CADD BRONZE
AB Kirk Quast 06PS CNC Turning-Milling GOLD
NB Alain Doucet 06PS CNC Turning-Milling SILVER
MB Matt Hancock 06PS CNC Turning-Milling BRONZE
PE Patrick McMaster 09PS IT Software Application GOLD
QC Benoit Lapensée 09PS IT Software Application SILVER
NS Donald Blacquier 09PS IT Software Application BRONZE
SK Keeley Relland 0PS IT Software Application GOLD
NS Andrew Smith 09S IT Software Application SILVER
NB Christian Ouellet 09S IT Software Application BRONZE
BC Matthew Greenlees 10PS Welding GOLD
QC André Morin 10PS Welding SILVER
AB Travis Knudslien 10PS Welding BRONZE
BC Dave Heyduck 10S Welding GOLD
MB Mike Watt 10S Welding SILVER
QC Michael Grégoire 10S Welding BRONZE
BC Brian Porter 13PS Autobody Repair GOLD
QC Dominic Brouard 13PS Autobody Repair SILVER
ON Hartley Ellis 13PS Autobody Repair BRONZE
MB Shaun Alexander 13S Autobody Repair GOLD
AB Nick Bouma 13S Autobody Repair SILVER
SK Tyler Arnott 13S Autobody Repair BRONZE
AB Robert Moulder 14I Sheet Metal Work GOLD
BC Ron James 14I Sheet Metal Work SILVER
QC François Lapierre 14I Sheet Metal Work BRONZE
MB Peter Hamm 15I Plumbing GOLD
ON Benjamin Hills 15I Plumbing SILVER
AB Mark Chupik 15I Plumbing BRONZE
QC Simon Roger 16PS Electronics GOLD
BC Desmond Hart 16PS Electronics SILVER
NS Sam MacKenzie 16PS Electronics BRONZE
ON Rod Martin 16S Electronics GOLD
SK Andrew Hildebrand 16S Electronics SILVER
BC Anthony Yang 16S Electronics BRONZE
ON Ryan Cooper 18I Electrical Wiring GOLD
QC Jean-François Cellard 18I Electrical Wiring SILVER
NB Scott Bastarache 18I Electrical Wiring BRONZE
BC Paul Kettlewell 19I Industrial Wiring GOLD
AB Bob Patterson 19I Industrial Wiring SILVER
ON Kevin Armstrong 19I Industrial Wiring BRONZE
MB Kent Kroeker 20I Brick Masonry GOLD
BC Darren Hobbs 20I Brick Masonry SILVER
QC Daniel Dawson 20I Brick Masonry BRONZE
BC Erik Vachon 24PS Cabinetmaking GOLD
ON David Pallen 24PS Cabinetmaking SILVER
NT Jeremy Steenberg 24PS Cabinetmaking BRONZE
BC Brad Radmaker 24S Cabinetmaking GOLD
AB Cameron Nadeau 24S Cabinetmaking SILVER
MB Corry Reddekop 24S Cabinetmaking BRONZE
BC Thor Bongertman 26PS Carpentry GOLD
ON Todd Vankoughnett 26PS Carpentry SILVER
AB Alex Brandsma 26PS Carpentry BRONZE
QC Jonathan Lavoie Desmeules 26S Carpentry GOLD
AB Louis Jasper 26S Carpentry SILVER
BC Jason Shellborn 26S Carpentry BRONZE
QC Maude Demontigny 28I Floristry GOLD
BC Rebekah Walker 28I Floristry SILVER
ON Tanisha Shea Hasson 28I Floristry BRONZE
SK Jesse Martel 29PS Hairstyling GOLD
AB Mui (May) Yee 29PS Hairstyling SILVER
ON Hazel Aperocho 29PS Hairstyling BRONZE
AB Amber Kennedy 29S Hairstyling GOLD
QC Katy Émond 29S Hairstyling SILVER
SK Lindsay Vicary 29S Hairstyling BRONZE
MB Aurora Dekker 31S Women’s Apparel Design GOLD
BC Tim Hung 31S Women’s Apparel Design SILVER
QC Marie Luce Pilote 31S Women’s Apparel Design BRONZE
QC Véronique Perrault 32PS Baking GOLD
PE Janice Lynn Stephens 32PS Baking SILVER
BC Jennifer Lee 32PS Baking BRONZE
QC Anne-France Dumas 32S Baking GOLD
ON Lauren Dufour 32S Baking SILVER
BC Fernando Llanas 32S Baking BRONZE
AB Nathaniel Ouellet 33PS Automotive Service GOLD
MB Matthew Schmidt 33PS Automotive Service SILVER
ON Grant Habermehl 33PS Automotive Service BRONZE
BC Kris Armstrong 33S Automotive Service GOLD
MB Wally Kwong 33S Automotive Service SILVER
ON Frieder Lapple 33S Automotive Service BRONZE
QC Andréanne Bouchard 34PS Cooking GOLD
BC Laura Sharpe 34PS Cooking SILVER
ON Katrina Moy 34PS Cooking BRONZE
BC Jason Gussen 34S Cooking GOLD
ON Alejandro Croce 34S Cooking SILVER
NS TJ Carey 34S Cooking BRONZE
QC Carl Arsenault 35PS Restaurant Service GOLD
PE Trienke De Boer 35PS Restaurant Service SILVER
SK Lynsey Kraft 35PS Restaurant Service BRONZE
QC Martin Éthier 35S Restaurant Service GOLD
ON Shane Kennedy 35S Restaurant Service SILVER
BC Emerson Ramirez 35S Restaurant Service BRONZE
BC Matt Huntley 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
BC Russel Lyons 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
QC Isabelle Côté 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
QC Jonathan Baulne 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
ON Sarah Moise 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
ON Jeffrey Matthew 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
NB Scott Dunbar 38PS Refrigeration GOLD
BC Seth Dallyn 38PS Refrigeration SILVER
NL Wayne Haynes 38PS Refrigeration BRONZE
PE Travis Axworthy 39PS IT PC Network Support GOLD
MB Armand Lowe 39PS IT PC Network Support SILVER
BC Corban Barnes 39PS IT PC Network Support BRONZE
BC Michael Tae Kema 39S IT PC Network Support GOLD
MB Richard Sipinski 39S IT PC Network Support SILVER
SK Kurtis Meister 39S IT PC Network Support BRONZE
PE Josh Bartlett 40S Graphic Design GOLD
AB Steven Roy 40S Graphic Design SILVER
QC Geneviève Labrie 40S Graphic Design BRONZE
SK Lori Anderson 43I Aesthetics GOLD
NB Cheryl Arseneault 43I Aesthetics SILVER
MB Cheryl Wiebe 43I Aesthetics BRONZE
SK Mark Poissant 52PS Architectural CADD GOLD
NL Michael Foley 52PS Architectural CADD SILVER
PE Terry Richardson 52PS Architectural CADD BRONZE
ON Anthony Cerasa 52S Architectural CADD GOLD
QC Annie-Claude Turgeon 52S Architectural CADD SILVER
MB Nathaniel Wittmeier 52S Architectural CADD BRONZE
NB Charles Bernard 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) GOLD
NB Rémy Mazerolle 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) GOLD
BC Johnson Ng 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) SILVER
BC Jacskson Jue 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) SILVER
NT Chris Fournier 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) BRONZE
NT James Cracknell 81S Internet: Web Page Design (1 or 2) BRONZE
BC Tyler Bancroft 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
BC Jonathan Taggert 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
ON Steve Szolcsanyi 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
ON Claire Szatmari 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
MB Trevor Brine 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
MB Alison Hudson 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
ON Mike Murray 83S Job Interview GOLD
BC Roselynn Verwood 83S Job Interview SILVER
NL Christine Callahan 83S Job Interview BRONZE
BC Linda Chung 84S Job Skill Demonstration GOLD
AB Garritt Davies 84S Job Skill Demonstration SILVER
ON Scott Hammell 84S Job Skill Demonstration BRONZE
MB Eric Dalke 85S Prepared Speech GOLD
NL Hilary Fillier 85S Prepared Speech SILVER
ON Jeanine Wallace 85S Prepared Speech BRONZE
ON Lisa Downey 86S Principles of Technology GOLD
MB David La 86S Principles of Technology SILVER
NL Jamie Fitzpatrick 86S Principles of Technology BRONZE
BC Chris Holbrow 87S Computer Animation (team of 2) GOLD
BC Sean McMurchy 87S Computer Animation (team of 2) GOLD
ON Simon Au 87S Computer Animation (team of 2) SILVER
ON Jeffrey Wong 87S Computer Animation (team of 2) SILVER
AB Tim Bobyk 87S Computer Animation (team of 2) BRONZE
AB Michael Friesen 87S Computer Animation (team of 2) BRONZE
MB Trerence Holowaty 91PS Aircraft Maintenance GOLD
BC Sean Kasper 91PS Aircraft Maintenance SILVER
YT Matt McCullough 91PS Aircraft Maintenance BRONZE
NT Mara Smith 92S Worksite Safety GOLD
NS Sarah Kelly 92S Worksite Safety SILVER
YT Walter Wright 92S Worksite Safety BRONZE
ON François Morin 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON James Sylvain 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Miguel Dallaire Théberge 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Gilles Bernier 93PS Robotics (team of 4) GOLD
BC Haidan Smith 93PS Robotics (team of 4) SILVER
BC 93PS Robotics (team of 4) SILVER
BC 93PS Robotics (team of 4) SILVER
BC 93PS Robotics (team of 4) SILVER
MB Kevin Rowe 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
MB Jon Penner 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
MB Victoria Moodie 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
MB Kristina Roe 93PS Robotics (team of 4) BRONZE