Results for SCNC 2005

MO First Name Last Name # Skill Medal
NS Kyle Swain 03PS Precision Machining GOLD
MB Stewart Dueck 03PS Precision Machining SILVER
AB Cody De Groot 03PS Precision Machining BRONZE
ON Jason Calderone 03S Precision Machining GOLD
MB Jonathan Maes 03S Precision Machining SILVER
SK Brad Valkenburg 03S Precision Machining BRONZE
ON Russell Sampson 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
ON Jaspreet Dhaliwal 04PS Mechatronics (team of 2) GOLD
BC Bryan Matthews 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
BC Jason Uyeda 04PS Mechatronics (team of 2) SILVER
AB David Dove 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
AB Alexander Strand 04PS Mechatronics (team of 2) BRONZE
ON Michael McLellan 05PS Mechanical CADD GOLD
NS Ian Coolen 05PS Mechanical CADD SILVER
MB Chris Drummond 05PS Mechanical CADD BRONZE
MB Eric Nickel 05S Mechanical CADD GOLD
ON Luigi Zanettin 05S Mechanical CADD SILVER
AB Shawn Doyle 05S Mechanical CADD BRONZE
PE Mike Gallant 06PS CNC Machining GOLD
MB Dale Kreviazuk 06PS CNC Machining SILVER
NS Andrew Morash 06PS CNC Machining BRONZE
MB Frank Bueckert 09PS IT – Office Software Applications GOLD
NS Megan Melville 09PS IT – Office Software Applications SILVER
NB Jessi Mitton 09PS IT – Office Software Applications BRONZE
SK Nichelle Stever 0PS IT – Office Software Applications GOLD
AB Karli Buckle 09S IT – Office Software Applications SILVER
NS Ahmed Nizam 09S IT – Office Software Applications BRONZE
ON Ben VanDorp 10PS Welding GOLD
BC Kyle Hinteregger 10PS Welding SILVER
NB Terry Boudreau 10PS Welding BRONZE
AB Nick Wolff 10S Welding GOLD
MB Jeremy Clarke 10S Welding SILVER
SK David Igini 10S Welding BRONZE
BC Nick Penner 13PS Autobody Repair GOLD
ON Peter Hollo 13PS Autobody Repair SILVER
NL Andrew Penney 13PS Autobody Repair BRONZE
ON Alexander Heaman 13S Autobody Repair GOLD
BC Brodie Finlayson 13S Autobody Repair SILVER
AB Chris Brouwer 13S Autobody Repair BRONZE
AB Corey Parker 14PS Sheet Metal Work GOLD
NB Eric Hachey 14PS Sheet Metal Work SILVER
MB Jason Tetrault 14PS Sheet Metal Work BRONZE
AB Paul Hallman 15PS Plumbing GOLD
MB John Klassen 15PS Plumbing SILVER
BC Matt Willett 15PS Plumbing BRONZE
NS Colin O’Flynn 16PS Electronics GOLD
BC Jin Liu 16PS Electronics SILVER
ON John Poidevin 16PS Electronics BRONZE
BC Daniel Daigle 16S Electronics GOLD
ON Alexandru Roman 16S Electronics SILVER
MB Jared Thomasson 16S Electronics BRONZE
BC Joel Feenstra 18PS Electrical Wiring GOLD
AB Travis Dunne 18PS Electrical Wiring SILVER
NT Matthew Fraser 18PS Electrical Wiring BRONZE
ON Shane Martin 18S Electrical Wiring GOLD
MB John Domine 18S Electrical Wiring SILVER
SK Jason Borrowman 18S Electrical Wiring BRONZE
PE Robert-John Postma 19PS Automation and Control GOLD
BC David Dexter 19PS Automation and Control SILVER
NS Theodor Baltas 19PS Automation and Control BRONZE
MB David Dittman 20PS Brick Masonry GOLD
NS Leif Langille 20PS Brick Masonry SILVER
ON Paul Fox 20PS Brick Masonry BRONZE
AB Michael Merstorf 24PS Cabinetmaking GOLD
MB Jeff Hudson 24PS Cabinetmaking SILVER
NB Luc Chiasson Breau 24PS Cabinetmaking BRONZE
MB Corey Voth 24S Cabinetmaking GOLD
AB Brent Donald 24S Cabinetmaking SILVER
BC Neil Hawkes 24S Cabinetmaking BRONZE
ON Jon Phillips 26PS Carpentry GOLD
MB Grant Krahn 26PS Carpentry SILVER
AB Doug Bailey 26PS Carpentry BRONZE
MB Andreas Barz 26S Carpentry GOLD
ON Scott Blair 26S Carpentry SILVER
SK Lane Smith 26S Carpentry BRONZE
BC Michelle Keegan 29PS Hairstyling GOLD
AB Danielle Morin 29PS Hairstyling SILVER
SK Jenna Kaz 29PS Hairstyling BRONZE
SK Colin Bear 29S Hairstyling GOLD
MB Brittany Poiron 29S Hairstyling SILVER
ON Kathy Luu 29S Hairstyling BRONZE
MB Brenda Millan 31S Women’s Apparel Design GOLD
ON Emily Baker 31S Women’s Apparel Design SILVER
AB Shantall Martineau 31S Women’s Apparel Design BRONZE
NS Brian Verstraten 32PS Baking GOLD
BC Esther (Eun) Yoon 32PS Baking SILVER
AB Luanne Ronquillo 32PS Baking BRONZE
BC Ma Lwin (Laura) Zin 32S Baking GOLD
AB Danielle Fragoso 32S Baking SILVER
YT Katy Girling 32S Baking BRONZE
ON Nathan Banke 33PS Automotive Service GOLD
AB Darren Ingram 33PS Automotive Service SILVER
PE Charles Smith 33PS Automotive Service BRONZE
AB John Wiebe 33S Automotive Service GOLD
ON Nelson Carvalho 33S Automotive Service SILVER
BC Carter Thiessen 33S Automotive Service BRONZE
MB Nicole Stoughton 34PS Cooking GOLD
AB Sung Yeol Lim 34PS Cooking SILVER
NL James Dillon 34PS Cooking BRONZE
BC Chelsea Holman 34S Cooking GOLD
ON Diazo Kinghorn 34S Cooking SILVER
NS Jessi Woznow 34S Cooking BRONZE
AB Rosalyn Ediger 35PS Restaurant Service GOLD
PE Colin Davidson 35PS Restaurant Service SILVER
SK Andre Steenkamp 35PS Restaurant Service BRONZE
NT Aaron Morrison 35S Restaurant Service GOLD
NU Ashley Tufts 35S Restaurant Service SILVER
ON Amanda Wand 35S Restaurant Service BRONZE
ON Paul Snyders 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
ON Troy Underhill 37PS Landscape Gardening (team of 2) GOLD
AB Dan Indenbosch 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
AB Gerrit Van Giessen 37PS Landscape Gardening (team of 2) SILVER
NS Pamela Bailey 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
NS Adrien van Dyk 37PS Landscape Gardening (team of 2) BRONZE
PE Nick Green 38PS Refrigeration GOLD
NB Dino Larocque 38PS Refrigeration SILVER
ON Raymond Patten 38PS Refrigeration BRONZE
ON Graham Males 39PS IT and Network Support GOLD
AB Trevor Lysyk 39PS IT and Network Support SILVER
PE Steven Woodin 39PS IT and Network Support BRONZE
ON Jon Bennett 39S IT and Network Support GOLD
NL Michael Mullins 39S IT and Network Support SILVER
MB Derek Vermette 39S IT and Network Support BRONZE
NL Geri Coady 40PS Graphic Design GOLD
PE Mark MacLean 40PS Graphic Design SILVER
NS Lindsay-Bea McCarty 40PS Graphic Design BRONZE
BC Albert Law 40S Graphic Design GOLD
YT Michael Farrell 40S Graphic Design SILVER
ON Ying (Helen) He 40S Graphic Design BRONZE
NB Annick Grondin 43PS Aesthetics GOLD
AB Jennifer Bagnariol 43PS Aesthetics SILVER
MB Nadine St. Hilaire 43PS Aesthetics BRONZE
AB Brian Taggart 51PS Industrial Mechanic-Millwright GOLD
ON Richard Bell 51PS Industrial Mechanic-Millwright SILVER
SK Chris Wozney 51PS Industrial Mechanic-Millwright BRONZE
SK Michael Herperger 52PS Architectural Technology & Design GOLD
MB Celine Frijas 52PS Architectural Technology & Design SILVER
ON Pam Bunker 52PS Architectural Technology & Design BRONZE
BC Chris Turner 52S Architectural Technology & Design GOLD
ON Trevor Woodtke 52S Architectural Technology & Design SILVER
AB Chad Taylor 52S Architectural Technology & Design BRONZE
AB Ryer Alyn 53S Outdoor Power and Recreation Equipment GOLD
MB Philip McMurchy 53S Outdoor Power and Recreation Equipment SILVER
SK Jonathon Schmitt 53S Outdoor Power and Recreation Equipment BRONZE
MB Bryce Attridge 81PS Web Site Development GOLD
NL Ronald Gonzalez 81PS Web Site Development SILVER
81PS Web Site Development BRONZE
BC Jason Procyk 81S Web Site Development GOLD
ON Andrew Savage 81S Web Site Development SILVER
MB Jonathon Ganz 81S Web Site Development BRONZE
MB Ashley Campbell 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
MB Jennifer Challoner 82S TV-Video Production (team of 2) GOLD
BC Brian Cooper 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
BC Jake Dunbar 82S TV-Video Production (team of 2) SILVER
NT Miranda Booth 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
NT Morgan Barrett 82S TV-Video Production (team of 2) BRONZE
ON Jessica Farwell 83S Job Interview GOLD
NL Zaren White 83S Job Interview SILVER
AB Morgan Bamford 83S Job Interview BRONZE
NL Hayward Butler 84S Job Skill Demonstration GOLD
AB Shayna Pugh 84S Job Skill Demonstration SILVER
ON Karla Schuldes 84S Job Skill Demonstration BRONZE
NU Lauren Solski 85S Prepared Speech GOLD
NT Amanda Lyons 85S Prepared Speech SILVER
MB Brenden Sommerhhalder 85S Prepared Speech BRONZE
BC Daniel Doerksen 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
BC Alex Jackson 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
MB Michelle Arenal 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
MB Christopher Thephasone 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
AB Sean Halpenny 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
AB Brad Steeves 87S 3D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
ON Cameron Bennett 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
ON Brad Weaver 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) GOLD
NS Jonathan Kenney 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
NS Timothy Ferguson 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) SILVER
MB Jennifer Wright 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
MB Jonathan Famini 88S 2D Character Computer Animation (team of 2) BRONZE
BC Ryan Gillis 91PS Aircraft Maintenance GOLD
ON John D. Heaslip 91PS Aircraft Maintenance SILVER
NT Mark Roberts 91PS Aircraft Maintenance BRONZE
NS Nic Rudolph 92S Worksite Safety GOLD
SK Chelesey Thurber 92S Worksite Safety SILVER
AB Kalvin Tsui 92S Worksite Safety BRONZE
ON Martin Chou 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Howie Lau 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Bryan Paratian 93PS Robotics (team of 4) GOLD
ON Marcus Pyo 93PS Robotics (team of 4) GOLD
MB Cody Haynes 93PS Robotics (team of 4) SILVER
MB Brock Christensen 93PS Robotics (team of 4) SILVER
MB Curtis Barz 93PS Robotics (team of 4) SILVER
MB Daniel Belaire 93PS Robotics (team of 4) SILVER
BC Stephen Lau 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
BC Jason Currie 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
BC Cody Christopher Weaver 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
BC Andrew Sinclair 93PS Robotics (team of 4) BRONZE
AB Jonathon Middlemass 94PS Heavy Equipment Service GOLD
NT Reg Evans 94PS Heavy Equipment Service SILVER
MB Kevin Stitt 94PS Heavy Equipment Service BRONZE
YT Toby Reams Solar Bike Challenge GOLD
YT Jesse Reams Solar Bike Challenge GOLD
YT Seth Rotondi Solar Bike Challenge GOLD
YT Blair Vigeant Solar Bike Challenge GOLD
YT Marc Meyer Solar Bike Challenge GOLD
YT Rick Staley Solar Bike Challenge GOLD
ON Raja Ali Solar Bike Challenge SILVER
ON Janos Mann Solar Bike Challenge SILVER
ON Ashif Mohammod Solar Bike Challenge SILVER
ON Mario Vieira Solar Bike Challenge SILVER
ON Prosper Osaghae Solar Bike Challenge SILVER